Zatiahnuté
Bratislava
Hilda
11.12.2023
Policajti objasnili 90 rokov starý prípad vraždy Otýlie Vranskej
Zdielať na

Policajti objasnili 90 rokov starý prípad vraždy Otýlie Vranskej

PRAHA / Prípad prostitútky Otýlie Vranskej pred 90 rokmi otriasol Československou republikou. V roku 1933 časti jej tela objavili v kufroch, ktoré priviezli vlaky z Prahy do Bratislavy a do Košíc. Dodnes nebol prípad objasnený. Experti z českého Policajného múzea ale teraz prišli s informáciou, že vedia, kto mal Otýliu Vranskú zavraždiť. Viac sa dozviete vo videu.

Upozorňujeme že zábery nie sú vhodné pre maloletých divákov a citlivé povahy.

Vranská bola zavraždená v Prahe v noci z 31. augusta na 1. septembra 1933. Páchateľ či páchatelia jej vykrvené telo rozrezali, časti uložili do dvoch kufrov a batožinu poslali v dvoch rôznych vlakoch na Slovensko. "Naši podozriví sú dvaja. Nikdy po 90 rokoch neviete povedať, že ste si na 100 percent istí. Sme si istí na 80 percent," cituje server iDNES.cz Galaša.

"Otýlia nebola obeťou sexuálneho devianta. Nikdy nebolo zadokumentované priznanie sa k vražde či na smrteľnej posteli. Poznatky pochádzajú z archívnych fondov, tlače a predovšetkým spisov, ktoré sú dochované z veľkej väčšiny. Sme na 80 percent presvedčení o tom, že na vražde sa priamo a významnou mierou podieľal rotmajster Jozef Pěkný. Priamou účastníčkou, ak nie spolupáchateľkou, bola Antonia Koklesová," doplnil riaditeľ policajného múzea, podľa ktorého je tak možné prípad považovať za objasnený.

Príčinou smrti podľa Galaša neboli rany do hlavy, s čím pracovala pôvodná teória. Vranská bola podrezaná zaživa, nasledovali sečné rany do hlavy, pravdepodobne kosačkou či šabľou, potom bodné rany do hrudníka. Až potom bolo jej telo rozštvrtené. Pěkný šabľu pravdepodobne vlastnil, pretože bol legionár a účastník bitiek v Rusku a na Sibíri.

Galaš ale upozornil, že sa nikdy presne nezistí, ako to vtedy bolo. Páchatelia údajne vraždili pod ťarchou situácie a v afekte kvôli existenčnej situácii Pěkného. Dôkazy sú ale nepriame.

Súvisiace články

Najčítanejšie správy