Zatiahnuté
Bratislava
Hilda
11.12.2023
Muž, ktorého guľka v Čachticiach zabila mamičku cez okno v kuchyni, bude stíhaný na slobode
Zdielať na

Muž, ktorého guľka v Čachticiach zabila mamičku cez okno v kuchyni, bude stíhaný na slobode

TRENČÍN / V súvislosti s tragickým usmrtením ženy po náhodnom výstrele v obci Čachtice v okrese Nové Mesto nad Váhom navrhol dozorujúci prokurátor väzobné stíhanie 48-ročného muža. Sudca pre prípravné konanie v stredu 20. septembra rozhodol o tom, že bývalý policajt bude stíhaný na slobode. Nevyhovel tak návrhu dozorového prokurátora, ktorý pre neho žiadal preventívnu a kolúznu väzbu. Obvineného muža napriek prepusteniu na slobodu odviezli z budovy súdu policajti v služobnom aute.

"Vyšetrovaním bolo preukázané, že obvinený počas údržby dlhej guľovej zbrane porušil zákonom uloženú povinnosť, podľa ktorej ako držiteľ zbrojného preukazu je povinný dbať na zvýšenú opatrnosť pri manipulácii so zbraňou a strelivom," informovala trenčianska krajská policajná hovorkyňa Katarína Kuzmová.

Trenčiansky krajský policajný vyšetrovateľ obvinil 48-ročného muža z prečinu usmrtenia. Počas manipulácie so zbraňou v byte došlo v nedeľu (17. 9.) k náhodnému výstrelu. Projektil prerazil okno a následne prestrelil okno v bytovom dome vzdialenom približne 120 metrov. Projektil zasiahol 30-ročnú ženu stojacu pri kuchynskom okne do hrudníka. Utrpela zranenie, ktorému na mieste podľahla.

Súvisiace články

Najčítanejšie správy