Zatiahnuté
-1°
Bratislava
Bibiána
2.12.2023
VIDEO zo zadržania amerického vojaka v Banskej Bystrici. Svedok nám opísal incident
Zdielať na

VIDEO zo zadržania amerického vojaka v Banskej Bystrici. Svedok nám opísal incident

BANSKÁ BYSTRICA / Vojaka pod vplyvom alkoholu a s nožom v ruke spacifikovali a predviedli na vypočutie banskobystrickí policajti. Išlo o Američana, slúžiaceho vo vojenskom výcvikovom stredisku na Lešti.

Zábery sme nakrútili počas veľkonočných sviatkov na banskobystrickom námestí. V hlúčiku štátnych a mestských policajtov sedel na zemi americký vojak, zjavne pod vplyvom alkoholu. Vedľa neho ležal nôž. "Vyšiel z kostola, ja som išiel okolo. Rozprával na mňa anglicky, približoval sa ukazoval mi nožík," uviedol svedok.

Nôž si všimli aj mestskí policajti. Vojak mal navyše na ruke krv, a tak zakročili. "Spacifikovali ho policajti, ja som mu dal ruku bokom a nič sa nestalo," dodal. Vojaka, ktorý v tom čase slúžil vo výcvikovom stredisku Lešť, odviezli policajti a spísali s ním úradný záznam. Potom si ho odviedli jeho vojenskí nadriadení. Muž údajne popíjal, lebo sa pohádal s manželkou.

Incident vyvolal konflikt medzi hnutím Republika a Ministerstvom obrany SR

Tento incident sa aktuálne stal dôvodom prestrelky medzi hnutím Republika a ministerstvom obrany. "Ožratý americký vojak napádal ľudí v Banskej Bystrici. Odvolaný minister Naď dnes na výbore chytal rapeľ, pretože sme si na to dovolili poukázať. V tejto veci sme podali trestné oznámenie z podozrenia zo spáchania trestného činu opilstva, výtržníctva a ohrozovania obyvateľov." uviedol na sociálnej sieti poslanec Európskeho parlamentu Milan Uhrík (Republika).

Ministerstvo obrany hovorí, že zo strany Republiky ide iba o politickú kampaň. "Republika dlhodobo klame, nemá agendu odborníkov. Prosíme, aby na kampaň nezneužívali vojakov," reagovala Martina Kakačšíková z Ministerstva  obrany SR.

Republika hovorí aj o obavách ľudí, ktorí sa sťažujú na agresivitu Američanov zo Sliača. Muž z námestia ale na Sliači vôbec neslúži, je z vojenského priestoru Lešť. Polícia prípad nekomentuje s tým, že ide o záležitosť americkej armády. Podľa našich informácií v súvislosti s incidentom nebolo vznesené žiadne obvinenie.

Súvisiace články

Najčítanejšie správy