Zatiahnuté
Bratislava
Ambróz
7.12.2023
Kriminalisti zadržali muža podozrivého z drogovej činnosti. Doma mal viac ako dvetisíc bežných dávok pervitínu
Zdielať na

Kriminalisti zadržali muža podozrivého z drogovej činnosti. Doma mal viac ako dvetisíc bežných dávok pervitínu

Zdroj: FB Polícia SR - Nitriansky kraj

NITRA / Krajskí policajti z Nitry zadržali 42-ročného muža, pri ktorom našli väčšie množstvo drog. Muž mal doma okrem iného viac ako dvetisíc bežných dávok pervitínu.

"Od začiatku januára vedené trestné stíhanie pre podozrenie z drogovej trestnej činnosti umožňovalo nitrianskym kriminalistom vykonávať úkony trestného konania," informovala nitrianska krajská polícia na sociálnej sieti. Ich úsilie bolo úspešne zavŕšené v týchto dňoch v súčinnosti s Policajným pohotovostným útvarom Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici. "V Preseľanoch zadržali podozrivého 42-ročného muža, u ktorého bola následne vykonaná domová prehliadka," doplnila polícia.

Policajti pri domovej prehliadke našli u muža väčšie množstvo drog. "Pri prehliadke policajti zaistili aj zelenú sušenú rastlinnú látku v sklenenom zaváraninovom pohári v celkovom množstve 92 jednotlivých dávok, sklenený pohár s obsahom pervitínu v celkovom množstve 2 367 bežných jednotlivých dávok drogy a iné predmety súvisiace s drogovou trestnou činnosťou, s aplikáciou a spracovaním omamných a psychotropných látok vrátane zvyškov týchto látok," informovala polícia. Okrem drog zaistili policajti aj mobilný telefón a finančnú hotovosť v celkovej sume 5 250 eur. 

„S ohľadom na celkové množstvo zaistenej drogy sa bude vyšetrovaním tohto prípadu ďalej zaoberať Odbor kriminálnej polície Krajského riaditeľstva PZ v Nitre,“ uzavrela polícia.

Súvisiace články

Najčítanejšie správy