Zatiahnuté
Bratislava
Emil
31.1.2023
Chcela zabiť otčima a matku kvôli majetku. Najvyšší súd potvrdil jej trest
Zdielať na

Chcela zabiť otčima a matku kvôli majetku. Najvyšší súd potvrdil jej trest

PEZINOK / Pripravovala vraždu matky a otčima, aby získala majetok. Najvyšší súd potvrdil 11 rokov väzenia pre Ildikó Pollákovú. Trest si odpyká v ústave s maximálnym stupňom stráženia.

Najvyšší súd Slovenskej republiky v utorok, 6.septembra, potvrdil 11 rokov väzenia pre Ildikó Pollákovú, ktorá pripravovala úkladnú vraždu svojej matky a otčima. Dôvodom bol spor o nehnuteľnosť. "Jej motívom bol na pozadí veľmi zlých až nenávistných rodinných vzťahov majetkový motív," zdôraznil predseda senátu. Trest si Polláková odpyká v ústave s maximálnym stupňom stráženia. Prokuratúra žiadala sprísnenie trestu na 20 rokov väzenia. "A to z toho dôvodu, že aj znalecké posudky preukázali jej absolútnu bezcitnosť a opovrhovanie ľudským životom. Skutok nedospel do vyššieho vývinového štádia len vďaka včasnej reakcii polície," uviedol špeciálny prokurátor Daniel Lipšic.

Najskôr mala Polláková osloviť svojho známeho. Ten na jar pred Špecializovaným trestným súdom potvrdil, že si u neho chcela obžalovaná objednať vraždu. Neskôr plánovala zavraždiť matku sama, keď bol jej otčim v nemocnici. Nakoniec oslovila muža, ktorý bol policajným agentom. V odvolaní žiadala súd o oslobodenie spod obžaloby alebo vrátenie veci prvostupňovému súdu.

Obžalovanú Rozáliu S., ktorá mala Pollákovej pomáhať, pôvodne oslobodili spod obžaloby. Najvyšší súd túto časť rozhodnutia zrušil a vec vrátil prvostupňovému súdu na opätovné prejednanie a rozhodnutie. "Som rád, že si Najvyšší súd osvojil môj právny názor," dodal Lipšic.

Súvisiace články

Najčítanejšie