Zatiahnuté, zmiešané prehánky
Bratislava
Edmund
1.12.2023
NAKA zadržala viacero osôb. Medzi obvinenými má byť aj šéf štátnej lotériovej spoločnosti Marek Kaňka
Zdielať na

NAKA zadržala viacero osôb. Medzi obvinenými má byť aj šéf štátnej lotériovej spoločnosti Marek Kaňka

BRATISLAVA / Policajti z NAKA od rána zasahujú v rámci rozsiahlej akcie zameranej proti ekonomickej trestnej činnosti. Razie sú vykonávané vo viacerých krajoch. Vyšetrovateľ vzniesol obvinenie celkovo 31 osobám, z toho je 25 fyzických a 6 právnických. Viacero obvinených policajti zadržali. Medzi obvinenými má byť aj šéf štátnej lotérie Marek Kaňka.

Podľa portálu Aktuality.sk je medzi obvinenými aj šéf štátnej lotériovej spoločnosti Marek Kaňka, ktorý predtým pôsobil vo firme Oliva group. 

"Prebieha zaisťovacia akcia Národnej kriminálnej agentúry pod dozorom prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry s názvom „VOZ" pre podozrenie z majetkovej a hospodárskej trestnej činnosti.
V tomto prípade vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry, odboru Stred vzniesol obvinenie celkovo 31 osobám, z toho 25 fyzickým osobám a 6 právnickým osobám.  Dnešného dňa bolo zadržaných viacero obvinených osôb. Aktuálne sú vykonávanie ďalšie nevyhnutné zaisťovanie a procesné úkony - okrem iného aj 19 domových prehliadok, a preto bližšie informácie poskytneme, až keď to procesná situácia umožní," uviedol hovorca Generálnej prokuratúry SR Dalibor Skladan. 

Správu budeme aktualizovať. 

Súvisiace články

Najčítanejšie správy