Zatiahnuté
22°
Bratislava
Urban
25.5.2022
Zásah NAKA: V štúdiu mal tetovať nacistické symboly
Zdielať na
Krimi

Zásah NAKA: V štúdiu mal tetovať nacistické symboly

Zdroj: Profimedia (ilustračná fotografia)

BRATISLAVA / Národná kriminálna agentúra vo štvrtok, 12. mája, zasahovala v jednom z tetovacích štúdií. Dôvodom mali byť nacistické symboly.

Na sociálnej sieti polície informovali o zásahu. "Policajti sa tentokrát zamerali na tetovacie štúdio, kde vykonali prehliadku. Vykonali tiež domovú prehliadku a prehľadali aj vozidlá samotného tatéra."

Extrémistické správanie aj cez tetovanie

Polícia vysvetlila, že extrémizmus môže byť šírení aj práve tetovaním. "Počas prehliadok sme zaistili počítače, notebook, tablet a mobilné telefóny. V rukách polície skončilo aj náradie na výrobu extrémistického materiálu, konkrétne veci na tetovanie, ale aj ďalšie veci s nacistickou a neonacistickou symbolikou," uviedli výsledky zásahu na facebooku. Ak mu vinu dokážu hrozí mu trest odňatia slobody, ako aj trest prepadnutia zaistených vecí. 

"Vyšetrovateľ národnej kriminálnej agentúry tatéra obvinil z trestného činu výroby extrémistického materiálu (podľa § 422a ods. 1 Trestného zákona)," konštatovali vo svojom príspevku. Dôvodom je nacistický symbol. "Ten sa mal trestného činu dopustiť tým, že tetoval nacistickú orlicu s pravotočivou svastikou, a ďalšiu neonacistickú symboliku."

​Najvyšší súd rozhodol, Kotleba dostal 6 mesiacov za šeky s extrémistickou tématikou

Súvisiace články

Najčítanejšie