Polojasno
16°
Bratislava
Viliam
28.5.2022
Štáb TV JOJ vycestoval do Írska: Je šialené, že Ashling zomrela počas dňa v parku, tvrdia miestni ľudia
Zdielať na

Štáb TV JOJ vycestoval do Írska: Je šialené, že Ashling zomrela počas dňa v parku, tvrdia miestni ľudia

TULLAMORE / Íri sa stále nemôžu spamätať z brutálnej vraždy mladej učiteľky, z ktorej vinia 32-ročného Slováka. Ten je aktuálne vo väzbe a pred súd by sa mal znova postaviť v stredu.

​Malé mestečko vo vnútrozemí asi hodinu jazdy od Dublinu, slávne najmä vďaka výrobe whiskey. Momentálne celý svet rieši brutálnu vraždu 23-ročnej učiteľky a speváčky Ashling Murphy. "Je to hrozná tragédia," povedala obyvateľka mesta. 

Ashling prišla o život v blízkosti obľúbeného vodného kanála, kde ľudia chodia behávať. Život Ashling nezobrala voda, ale vrah. Šla si len zabehať, po napadnutí sa útočníkovi bránila kľúčmi, ale ten ju nakoniec uškrtil. 

​Nehybné telo mladej učiteľky našli okoloidúci, ale už sa ju nepodarilo zachrániť. V šoku je celé mesto aj krajina. "Chodím sem veľmi rád, pretože je to populárne miesto a často sú tu aj bežci. Je šialené, že prišla o život cez deň," uviedol obyvateľ Tullamore. 

Na začiatku cestičky vzniklo pietne miesto, kde miestni zapaľujú sviečky a nosia kvety na počesť zavraždenej učiteľky. Z vraždy bol obvinený 32-ročný Slovák, ktorý je otcom piatich detí a poberá invalidný dôchodok. Muž ale vinu razantne odmieta, ďalší výsluch bude v stredu. 

Súvisiace články

Najčítanejšie