Jasno
13°
Bratislava
Želmíra
23.5.2022
Tragická nehoda: Kolíziu s autom cyklista neprežil. Na následky zranení na mieste zomrel
Zdielať na
Krimi

Tragická nehoda: Kolíziu s autom cyklista neprežil. Na následky zranení na mieste zomrel

Archívna reportáž

Archívna reportáž: Zozadu narazil do cyklistu. Zraneniam cyklista podľahol

DUNAJSKÁ STREDA / Dopravní policajti vyšetrujú okolnosti ďalšej tragickej nehody v okrese Dunajská Streda, ktorú neprežil 62-ročný cyklista. Za doposiaľ presne nezistených okolností narazil dnes krátko po 8:00 medzi Milinovicami a Čiližskou Radvaňou vodič Fiatu Ducato do zadnej časti bicykla. Cyklista po náraze na následky zranení na mieste zomrel.

Ako informuje polícia na sociálnej sieti, zatiaľ nie je možné presne určiť, kto nehodu zavinil. Polícia alkohol u vodiča nezistila, cyklistovi bude na tieto účely odobratá krv. 

"Za doposiaľ presne nezistených okolností narazil vodič do zadnej časti bicykla. Starší muž zraneniam po náraze na mieste nehody podľahol. Zatiaľ nie je možné presne určiť, kto nehodu zavinil. Polícia alkohol u vodiča nezistila, cyklistovi bude za týmto účelom odobratá krv. Mieru zavinenia polícia naďalej preveruje," napísala polícia na svojej sociálnej sieti.

Za január eviduje polícia v Trnavskom kraji podľa jej hovorkyne Márie Linkešovej 68 dopravných nehôd, pri ktorých prišli štyria ľudia o život, ďalší štyria boli ťažko zranení a 35 ľudí utrpelo ľahké zranenia. Aj keď sa počet nehôd oproti rovnakému obdobiu minulého roku zvýšil len mierne, počet usmrtených vzrástol o 100 percent, výrazne sa navýšil aj počet ťažko zranených a v plusových číslach sú aj počty ľahko zranených osôb.

Ešte pred dnešnou tragickou nehodou avizovala polícia od pondelka 24. januára intenzívnejšie kontroly dodržiavania povinností chodcov a cyklistov a rovnako aj dodržiavanie povinností vodičov voči chodcom a cyklistom. Do akcie budú podľa hovorkyne Prezídia Policajného zboru Denisy Bárdyovej okrem dopravných policajtov zapojené aj ďalšie zložky, poriadkoví a železniční policajti.

Zdielať na

Súvisiace články

Najčítanejšie