Polojasno
19°
Bratislava
Dušan
26.5.2022
Útok na dievča v Miloslavove: Polícia začala trestné stíhanie vo veci ublíženia na zdraví
Zdielať na

Útok na dievča v Miloslavove: Polícia začala trestné stíhanie vo veci ublíženia na zdraví

MILOSLAVOV / Útok na 11-ročné dievča má dohru. Dievča bolo napadnuté ešte 2. januára v areáli bývalého družstva v Alžbetinom dvore. Šokujúce fotografie a videá, na ktorých tínedžeri ubližujú iba 11-ročnému dievčaťu rozpútali na Slovensku obrovskú diskusiu. Polícia má podľa všetkého dostatok dôkazov na to, aby prípad vyšetrila a aby aktérov postihol reálny trest.

Krátko po útoku na 11-ročné dievča, ktoré mala skupina tínedžerov opiť, zbiť a pritom aj nakrúcať na telefón, policajti najskôr vzniesli obvinenie pre trestný čin lúpeže. Teraz je tomu už ale inak. Vyšetrovateľ totiž rozšíril trestné stíhanie.

"A to konkrétne vo veci úmyselného trestného činu ublíženia na zdraví spáchaného na chránenej osobe v jednočinnom súbehu s trestným činom výtržníctva spáchaného formou spolupáchateľstva. V tejto súvislosti sú vykonávané naďalej všetky potrebné úkony, ktorých cieľom je náležité a zákonné objasnenie tejto veci," povedal hovorca KR PZ Bratislava Michal Szeiff.


Policajti zároveň nevylučujú, že na základe zadovážených dôkazov sa okruh trestných činov bude ešte rozširovať. O prípad sa zaujíma aj minister školstva, ktorý do základnej školy v Miloslavove vyslal psychológov. Hlavným cieľom bolo upokojiť situácie medzi žiakmi. Podľa slov jedného z psychológov, ktorý bol na mieste, žiaci atmosféru prežívajú ťažko.

"Veľmi si želajú, aby sa situácia čo najskôr upokojila, ustálila a aby mohli pokračovať v ďalšom živote. Pomenovali veci, aby zamedzili tomu, aby sa to ďalej opakovalo, pretože majú strach," povedal psychológ a člen krízového tímu Marek Madro. 

Nasledovať bude ďalej zasadnutie rady školy, ktoré má byť už zajtra. Spomínaný Incident odsúdila aj hlava štátu. Prezidentka vyzvala všetkých učiteľov aby sociálnym vzťahom v školskom prostredí venovali osobitnú pozornosť.

"Aby si všímali prejavy šikany či nenávisti, pred ktorými si nikdy nemôžeme zakrývať oči a ktorým je potrebné venovať náležitú systematickú a najmä preventívnu pozornosť," vyjadrila sa Zuzana Čaputová na internete. 

Slovenská komora učiteľov nepriamo odsúdila včerajší protest pred domom, kde býva údajná aktérka incidentu. "Riešenia takýchto situácií určite nemajú začínať pred domom žiakov s nevhodným správaním. My potrebujeme zlepšiť prevenciu, potrebujeme zlepšiť mäkké zručnosti, spoluprácu s rodičmi," uviedol prezident Slovenskej komory učiteľov Vladimír Crmoran. 

K tejto kauze sa vyjadrila polícia na svojom facebookovom profile. "Vyšetrovaním prípadu týkajúceho sa napadnutia maloletého dievčaťa, ku ktorému došlo dňa 02.01.2022 v areáli objektu bývalého družstva v obci Miloslavov, sa v súčasnosti zaoberajú policajti Odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave. Tí si vec na základe výberovej príslušnosti prevzali dňa 07.01.2022 od Okresného riaditeľstva PZ v Senci, ktoré viedlo prvotné vyšetrovanie tohto prípadu," uviedla polícia. 

Polícia v tejto veci začala s ďalším trestným stíhaním vo veci úmyselného trestného činu ublíženia na zdraví spáchaného na chránenej osobe v jednočinnom súbehu s úmyselným trestným činom výtržníctva spáchaného formou spolupáchateľstva. "V prípade ak sa v priebehu vyšetrovania na základe zadovážených dôkazov preukáže podozrenie zo spáchania aj z iných trestných činov vyšetrovateľ bude postupovať v zmysle zákona a začne trestné stíhanie aj o ďalšie trestné činy," pokračovala polícia. 

Súvisiace články

Najčítanejšie