Muž, ktorý sa obnažený kúpal vo fontáne pred prezidentským palácom má na krku obvinenie z výtržníctva

Muž, ktorý sa obnažený kúpal vo fontáne pred prezidentským palácom má na krku obvinenie z výtržníctva

BRATISLAVA / Bez kúska oblečenia a hanby holý vo fontáne v strede Hodžovho námestia. Bratislavčan si v piatok popoludní pomýlil fontánu s nuda plážou. Opitý tam predvádzal bizarné kúsky. Muža, ktorý nevedel stáť na nohách nakoniec z vody vylovila mestská polícia. Organizátori Generálneho štrajku sa od naháča dištancujú. Exibicionistovi hrozí basa.

35-ročný Boris si leží vo vode medzi tryskami takpovediac, ako ho Boh stvoril, čiže na Adama. Nevadí mu ani dav ľudí, ktorý vyhlásil generálny štrajk.

"Ten pán, ktorý tu urobil teda incident a kúpal sa nahý vo fontáne, tak my sa od toho dištancujeme. Samozrejme chcem zdôrazniť, že títo ľudia na štrajku nemajú čo robiť," povedal vedúci štrajku Emil Ondrášik.

Pre Borisa prišla hliadka mestskej polície. Najprv sa snažil z vody dostať po vlastných, no márne.

Voda bola ale nad mužove sily. Po niekoľkých zúfalých pokusoch ho nahého z fontány musela vyloviť hliadka. Chlap bol tak podgurážaný, že ledva potom sedel na múriku z fontány. Dokonca sa nevedel ani len obliecť.

Po súboji s nohavicami ho za ruky odprevadili až do auta štátnej polície. Rukami mu museli držať nohavice. Chlapík tak z improvizovaného bazéna spred Prezidentského paláca putoval do chládku.


 Holý Bratislavčan, ktorý si fontánu na Hodžovom námestí pomýlil s kúpaliskom je ešte aj v týchto chvíľach v policajnej cele.  Chlapovi z videa sa v sobotu nakoniec podarilo po viac ako 24 hodinách vytriezvieť a čaká ho súd.

"Poverený príslušník vzniesol obvinenie 35-ročnému Borisovi pre trestný čin výtržníctva. Vec bude riešená v super rýchlom konaní. Obvinený pôjde pred sudcu v zákonom stanovenej lehote do 48 hodín,"  informovala polícia.

"V každom prípade je to na zamyslenie, kto takýmto spôsobom koná. A môže ísť do kamennej väznice až na tri roky," skonštatovala expertka na trestné právo Lucia Kurilovská.

 To, či reálne Borisa odsúdia na tvrdo, alebo skončí s podmienkou bude známe v najbližších dňoch. 

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:40 Krimi
06:15 Ranné noviny
08:35 Bez servítky
05:10 Súdna sieň
05:50 Kixšou
05:55 Moja mama varí lepšie ako tvoja
05:25 Nákupné maniačky
06:10 Policajti v akcii
07:45 Prvé oddelenie II.
06:00 Bob staviteľ XV. - XVIII.
06:10 Rev a motoroví miláčikovia I.
06:35 Tashiho svet
05:15 Paříž počká
06:55 Lovci dinosaurů
08:50 Tunel