Muž manželku polial benzínom a škrtil. Hrozí mu 10 rokov vo väzení

28.06.2021 12:49 Noviny.sk Krimi

Muž manželku polial benzínom a škrtil. Hrozí mu 10 rokov vo väzení

Archívna reportáž
Muž mal týrať svoju manželku embed kód
PREŠOV / Prešovčan surovo zaútočil na bývalú manželku. Celú ju polial benzínom a so zapaľovačom v ruke sa jej vyhrážal, že ju zapáli. Keď začala kričať o pomoc, hodil ju na posteľ a škrtil. Drámu v rodinnom dome ukončili až policajti.

Ako informovala prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová, muž prišiel v nočných hodinách domov a čakal na svoju manželku, kým príde z práce. "Ženu polial benzínom, keď kričala, začal ju škrtiť s tým, že prestane, až keď ona prestane kričať. Tak sa aj stalo. Muž potom poslal ženu umyť sa a žiadal od nej, aby dala v práci výpoveď a aby bola len doma,“ uviedla Ligdayová.

Policajné hliadky po príchode na miesto muža zadržali. Po vykonaní procesných úkonov skončil v cele policajného zaistenia. Prešovský okresný vyšetrovateľ podal podnet na podanie návrhu na vzatie obvineného do väzby. "Zákon pri tomto konaním stanovuje pre páchateľa trest odňatia slobody na štyri roky až desať rokov,“ upozornila policajná hovorkyňa.

Stalo sa to len pár dní po ich rozvode. Muž prišiel do domu jeho exmanželky. Ona sa neskoro večer vrátila domov z práce. Len čo vošla dovnútra, agresívny exmanžel ju surovo napadol. "Bez varovania na mňa vylial bandasku s benzínom, keď som zakričala na mamu, aby zavolala políciu tak mi dal facku a potom sa mi vyhrážal. Hodil ma na posteľ, kde ma začal aj škrtiť s otázkami čo som ochotná urobiť preto, aby som žila," opísala incident napadnutá žena. Pod hrozbou, že ženu podpáli, od nej žiadal viacero vecí. Pod nátlakom mala napr. dať výpoveď v práci, vymazať sa zo sociálnych sietí a s nikým sa nestretávať.

Všetko mal vopred naplánované. Ich deti dokonca predtým, než sa žena vrátila domov, poslal taxíkom k starej mame. V dome bola našťastie mama napadnutej ženy, ktorej sa podarilo privolať pomoc. Vďaka rýchlemu zásahu polície sa našťastie podarilo nebezpečného muža včas zneškodniť. Agresívneho muža zadržali policajti. Bol spracovaný návrh na jeho vzatie do väzby. Už v najbližších dňoch o ňom bude rozhodovať prešovský okresný súd.

Zdroj: noviny.sk/SITA

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:40 Krimi
06:15 Ranné noviny
08:35 Bez servítky
05:20 Súdna sieň
06:10 Moja mama varí lepšie ako tvoja
07:25 Moja mama varí lepšie ako tvoja
05:40 Policajti v akcii
06:45 Prvé oddelenie
07:10 Prvé oddelenie
05:10 Tashiho svet
05:25 Pat a Mat
05:35 Jahôdka a jej kamaráti I.
06:45 Jak změřit svět
08:55 Let’s Dance: Revolution
10:45 Já, kocour