Polícia preveruje prípad znásilnenia iba 8-ročného dievčatka. Podozrivým je 13-ročný bratranec

Polícia preveruje prípad znásilnenia iba 8-ročného dievčatka. Podozrivým je 13-ročný bratranec

LUČENEC / Otrasný prípad preverujú policajti z Lučenca. Iba 13-ročný chlapec mal sexuálne zneužiť 8-ročnú sesternicu. Policajti podrobnosti prípadu nezverejnili. Čakajú na znalecké posudky.

Dievčatko bolo na návšteve u svojej staršej sestry. Chcela ísť pre drevo do drevárne. Bratranec sa ponúkol, že pôjde s ňou. Po niekoľkých minútach sa vraj školáčka vrátila už s plačom.

"Vrieskala, kričala - aňa, ja už toto nevládzem, ja sa zakvačím. Aj toto kričala malá. A ešte sa pýtala, či teraz bude mať dieťa. To si myslela, že bude mať bábätko," povedala staršia sestra. Sestre ukázala nohavičky, na ktorých mala mať stopy krvi a rozpovedala jej, čo sa stalo. Podrobnosti zverejňovať nebudeme. "Pýtala som sa, že prečo nekričala? Ale že nevedela. Že jej chytil ústa a ťahal ju za vlasy," opísala reakcie mladšej sestry. Žena to okamžite oznámila na polícii. Hovorkyňa potvrdila, že sa takýmto prípadom zaoberajú. "V tomto prípade sme začali trestné stíhanie pre trestný čin znásilnenia. Ide o veľmi citlivý prípad, preto podrobnejšie informácie k nemu poskytovať nebudeme," informovala hovorkyňa Petra Kováčiková z krajského riaditeľstva policajného prezídia. Obidve deti bývajú v tej istej obci, dokonca sú príbuzní. Rozprávali sme sa aj s chlapcovým otcom. Ten ale celú udalosť odmietol komentovať. Vraj ide o výmysel. "Keďže je maloletý a rodičia za neho nesú zodpovednosť, tak mu povedali aby nevypovedal. Ale sú tam dôkazy," povedala matka osemročného dievčatka. "Môžeme potvrdiť, že v tejto veci prebiehajú procesné úkony a dôležité budú určite vyjadrenia znalcov," doplnila hovorkyňa Kováčiková. "Boli sme v Rimavskej u gynekologičky, aj v Lučenci a na úrazovke," konštatovala matka dievčaťa. Matka si myslí, že jej malá dcérka by si nič podobné nedokázala vymyslieť. Má len 8 rokov a o sexuálnych veciach sa s ňou ešte nerozprávali. To, že prežila hrôzu podľa nich svedčí aj to, že sa hocikedy roztrasie a vykrikuje zo sna.

Zdroj: noviny.sk/TVJOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

06:15 Ranné noviny
08:30 Bez servítky
09:35 Súdna sieň
07:00 Moja mama varí lepšie ako tvoja
08:25 C.S.I.: Kriminálka Miami IX.
09:20 C.S.I.: Kriminálka Miami IX.
07:00 Prvé oddelenie
07:35 Prvé oddelenie
08:30 Divoké kone II.
07:05 Maxipes Fík
07:15 No, počkaj!
07:25 Najmenší slon na svete
05:15 Twilight sága: Rozbřesk - 2. část
07:20 Zlatokopka
08:55 Dvě svatby