Ďalší migranti z Afganistanu skončili v rukách slovenských policajtov. Viezli sa v kamióne, ktorý smeroval do Bulharska

Ďalší migranti z Afganistanu skončili v rukách slovenských policajtov. Viezli sa v kamióne, ktorý smeroval do Bulharska

LIPNÍKY / Ďalší migranti z Afganistanu skončili v rukách slovenských policajtov. Viezli sa v kamióne, ktorý smeroval do Bulharska. Ako sa tam dostali nevedel ani vodič. Príves kamióna bol pritom zapečatený.

Odstavený kamión s bulharským evidenčným číslom a ozbrojení policajti v kuklách dávali tušiť, že nejde o technickú poruchu. Kamión stál na semafore na úseku cesty, ktorý aktuálne rekonštruujú. Následne vodič zbadal policajnú hliadku a zatočil kamión na parkovisko uprostred dediny.


59-ročný vodič kamióna z Bulharska spozoroval v Lipníkoch neďaleko Prešova, že sa v prívese vezie okrem tovaru aj niečo, čo tam nenaložil.


Ako stál na semafore a čakal v kolóne na zelenú začul zo zadnej časti zvuky. Okrem búchania sa mu zdalo aj to, že sa akoby niekto v jeho prívese hádal. Polícia vyslala na miesto aj ozbrojené posily. Po zodvihnutí zadnej plachty z prívesu vyskákali mladí muži pôvodom z Afganistanu. Najmladší má 16 rokov.

"Podľa prvotných zistení ide o šiestich cudzincoch pochádzajúcich z Afganistanu. O prípade boli vyrozumení aj príslušníci Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácií úradu cudzineckej polície, ktorí budú preverovať podozrenie, zo spáchania trestného činu prevádzačstva," povedala policajná hovorkyňa Denisa Bárdyová.

Vodič smeroval po tomto zážitku na colný úrad, keďže došlo k poškodeniu plomby. Ako sa do prívesu dostali migranti bez jej poškodenia ostáva nateraz záhadou. 

Zdroj: noviny.sk/TVJOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

06:15 Ranné noviny
08:30 Bez servítky
09:35 Súdna sieň
07:00 Moja mama varí lepšie ako tvoja
08:25 C.S.I.: Kriminálka Miami IX.
09:20 C.S.I.: Kriminálka Miami IX.
07:00 Prvé oddelenie
07:35 Prvé oddelenie
08:30 Divoké kone II.
07:05 Maxipes Fík
07:15 No, počkaj!
07:25 Najmenší slon na svete
05:15 Twilight sága: Rozbřesk - 2. část
07:20 Zlatokopka
08:55 Dvě svatby