Poliaci leteli do Mexika za prácou, namiesto toho prišli o orgány

26.02.2021 09:20 Noviny.sk Krimi
Poliaci leteli do Mexika za prácou, namiesto toho prišli o orgány
VARŠAVA / Poľskom otriasol osud dvoch dvadsaťročných mladíkov, ktorí tento mesiac odleteli do Mexika za prisľúbenou prácou. Na mieste im ale odobrali obličky a možno aj ďalšie telesné orgány. Jeden z Poliakov zomrel, druhý je v kóme, oznámil spravodajský server Onet. Podľa serveru nie je jasné, či je do zločinu nejako zapletený aj tretí Poliak, ktorý krajanom prácu dohovoril. Pravdivosť hroznej historky medzitým potvrdili poľské úrady.

"O prípade vie poľský konzulát. Týka sa troch poľských občanov. Poľské veľvyslanectvo po prijatí informácií bezodkladne podniklo príslušné kroky. Poľský konzulát je v stálom kontakte s príbuznými poškodených, zamestnávateľom a miestnou prokuratúrou, ktorá vyšetruje okolnosti prípadu," uviedlo poľské ministerstvo zahraničia. Dodalo, že jeden z poškodených zomrel, druhý je hospitalizovaný a tretí z poľských občanov sa už vrátil do vlasti.

Onet sa zaujímal, aké orgány boli Poliakom odobraté, či je v prípade niekto podozrivý a či bol niekto zatknutý. Ministerstvo ale odvetilo, že ďalšie podrobnosti vzhľadom k predpisom o ochrane osobných údajov nemôže oznámiť.

Do prípadu zasiahol minister spravodlivosti a súčasný generálny prokurátor Zbigniew Ziobro, ktorý nariadil krakovskej prokuratúre, aby sa zaoberala prípadom vraždy Poliaka v Mexiku a pokusu o vraždu. "Cieľom je objasniť všetky okolnosti prípadu," uviedol Ziobro.

Zdroj: noviny.sk/ctk

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

17:30 Noviny
17:55 Bez servítky
19:00 Krimi
17:35 Stratené duše V.
18:35 Skutočné príbehy
19:40 Profesionáli VIII.
17:00 Súdna sieň
18:00 Súdna sieň
19:00 Kosti X.
17:35 Šeherezáda – nevypovedané príbehy
18:00 Petronela Jabĺčková
18:15 Mach a Šebestová na cestách
16:55 Dívka z divočiny
18:30 Životy svatých 1/2
20:15 Fukušima