Slováka, ktorý je obvinený z pokusu o vraždu a z brutálneho útoku na dôchodcu, zadržali v Španielsku

Slováka, ktorý je obvinený z pokusu o vraždu a z brutálneho útoku na dôchodcu, zadržali v Španielsku

SLOVENSKO/ŠPANIELSKO / V jednej z prievidzských firiem zlodej brutálne zbil a následne podpálil muža, ktorý ho vyrušil. Obvinili ho z vraždy v štádiu pokusu a stíhaný bol na slobode. Stalo sa to pred štyrmi rokmi a teraz ho zadržali v Španielsku. Obeti sa konečne uľavilo.

"Ja to mám stále pred očami, bil ma tyčou," povedal Milan Červeň, zranený muž. Pán Červeň v osudný deň vyrušil zlodeja, ktorý práve kradol vo firme, v ktorej pracoval. Ten ho brutálne dobil železnou tyčou. Keď sa nevládal brániť, všetko vrátane pána Červeňa, polial benzínom a podpálil. "To aj povedal, že zhoríš," doplnil Červeň.

Z horiacej budovy sa nakoniec dostal. Muža, ktorý ho napadol, zadržali policajti. "Ľuboš bol napokon obvinený z vraždy v štádiu pokusu," uviedol Michal Slivka, Prezídium Policajného zboru. Stíhaný bol na slobode. Prišiel iba na jedno pojednávanie. V závere minulého roka zmizol. "Cieľoví pátrači z policajného prezídia, prezývaní verejnosťou ako lovci lebiek, zistili, kde sa hľadaný Ľuboš nachádza a kontaktovali španielskych kolegov," ozrejmil Slivka.

Hľadaného Ľuboša zatkli 19. februára krátko po pol noci, asi 65 kilometrov od Barcelony. "Ľuboša zatkli na základe policajnej kontroly a následného zistenia skutočnosti, že na jeho osobu bol dňa 21. januára vydaný Európsky zatýkací rozkaz," doplnil Slivka. "Otec je rozrušený, povedal, aby som mu dal chvíľku. Hádam dostane, čo si zaslúži," skonštatoval syn zraneného muža. Zadržaný muž by mal byť v najbližších dňoch vydaný na Slovensko. V prípade dokázania viny mu hrozí 25 rokov za mrežami. 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:40 Krimi
06:15 Ranné noviny
08:35 Bez servítky
05:00 Dovidenia, stará mama!
05:25 Súdna sieň
06:10 Súdna sieň
05:35 Policajti v akcii
06:20 Nákupné maniačky
07:25 Dovidenia, stará mama!
05:05 Pat a Mat
05:15 Zabi nudu! II.
05:20 Tashiho svet
06:05 Hluboká voda
08:05 Americká Miss India
09:50 Kdybych měl křídla