Na plánovaní dvojnásobnej vraždy v Lednických Rovniach sa malo podieľať aj dieťa

Na plánovaní dvojnásobnej vraždy v Lednických Rovniach sa malo podieľať aj dieťa

LEDNICKÉ ROVNE / Dvojnásobná vražda, ktorá sa vo štvrtok ráno stala v obci Lednické Rovne v časti Medné otriasla celou obcou. Najviac zarážajúce je to, že ju podľa polície naplánoval syn jednej z obetí, ktorý na Slovensku ani nežije. Lukáš prišiel zo Švajčiarska navštíviť nevlastné sestry. Jedna z nich mala bratovi po vražde pomáhať.

Podľa polície mal Lukáš vraždu naplánovať s jednou zo sestier. "Motívom mala byť pomsta za zlé správanie sa k deťom, plán bol taký, že k usmrteniu dôjde v spánku, čo sa aj stalo," uviedol hovorca prezídia PZ SR Michal Slivka. "Podľa môjho názoru nie sú obeťou tí dvaja, čo zomreli, ale tie deti," povedala Júlia, suseda.

Dievčatá prišli o mamu pred dvoma rokmi, ich oporou bol po jej o smrti už iba ďalší nevlastný brat Michal, ktorý bol v osudné ráno v práci. Otec dievčat však do roboty nechodil. "Krátko po tom ako mama zomrela, viem, že to dievča volalo policajtov na neho," prezradila suseda Júlia.

Lukáš, syn z prvého manželstva, prišiel do Medného len pred pár dňami. Práve on mal podľa polície vraždu otca naplánovať, ktoré z maloletých dievčat mu pri tomto čine pomáhalo polícia nespresnila.

Dom mali podľa polície následne zapáliť. A to preto, aby zakryli stopy. "Deti mali byť z domu vyvedené, aby zhoreli telá a zničili sa dôkazy. S požiarom mu jedna z maloletých mala pomáhať, po dome mala rozliať horľavú látku," doplnil Slivka.

V dome v sobotu nikto nebol. O tragédii, ktorá sa v ňom vo štvrtok stala, už svedčia iba zadymené a popraskané okná. Lukáš je v policajnej cele. Vyšetrovateľ už podal podnet na jeho väzobné stíhanie. Už v nedeľu bude o väzbe rozhodovať špecializovaný trestný súd.

Viac o prípade sa dozviete aj v nasledujúcom VIDEU:

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ/Facebook Polícia SR

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:40 Krimi
06:15 Ranné noviny
08:35 PRESTRETÉ
05:10 Súdna sieň
06:15 Súdna sieň
07:30 Panelák IX.
05:25 Moja mama varí lepšie ako tvoja - Špeciál
06:45 Policajti v akcii
08:00 Policajti v akcii
06:00 Rozprávanie o víle Amálke
06:05 Bob staviteľ XV. - XVIII.
06:20 Rev a motoroví miláčikovia I.
05:20 Můj kamarád delfín
07:05 Příšerky z vesmíru
08:40 Bella a Sebastian 3: Přátelé navždy