Zákaz vstupu do vojenských lesov: Hubári môžu za to vyfasovať mastnú pokutu

Zákaz vstupu do vojenských lesov: Hubári môžu za to vyfasovať mastnú pokutu

ZÁHORIE / Do vojenských lesov by už druhý mesiac nemali chodiť ľudia. Hubárov neodradili ani oznamy, ktoré vojaci rozvešali na kmene stromov. Počas nakrúcania bolo počuť aj výstrely. Vojenská polícia môže takýmto návštevníkom lesov uložiť vysokú pokutu.

Vzhľadom na to, že od prvého októbra bol vyhlásený na území Slovenska núdzový stav, je do vojenských lesov vstup zakázaný, no ľudia to aj tak porušujú. Borovicový les na Záhorí je magnetom pre hubárov, mnohých žiadne oznamy na stromoch ani nezaujímali.

"To som nevedel, ani som si nevšimol, že by tu bolo nejaké vyhlásenie," povedal hubár Martin. "Nové nariadenie tu nie je, tak sme ho neporušili," skonštatoval hubár Jozef. "Preto sme prišli, lebo manželka povedala, že rastú hríby, vyvenčíme psa, aj sa prejdeme," vyjadril sa hubár Peter.

S prihliadnutím na súčasnú situáciu, sa vojenská polícia prioritne zameriava na osoby, ktoré sa pohybujú v miestach a čase, kedy je priestor uzatvorený. "Ide napríklad o ostré streľby, testy munície, trhavín a podobné činnosti, pri ktorých bezprostredne hrozí prítomným nepovolaným osobám vážne ohrozenie života a zdravia," uviedla hovorkyňa ministerstva obrany Martina Koval-Kakačšíková. Za porušenie zákazu môže zber hríbov vyjsť hubárov veľmi draho. "V takom prípade hrozí pokuta až do výšky tisíc eur," dodala Koval-Kakačšíková.

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:00 Noviny TV JOJ
05:40 Krimi
06:15 Ranné noviny
05:10 Súdna sieň
05:15 Kixšou
05:55 Súdna sieň
05:30 Moja mama varí lepšie ako tvoja - Špeciál
06:45 Policajti v akcii
08:00 Policajti v akcii
06:00 Rozprávanie o víle Amálke
06:05 Bob staviteľ XV. - XVIII.
06:20 Rev a motoroví miláčikovia I.
06:10 Můj kamarád delfín
07:50 Zůstaň nablízku
09:30 Až vyjde měsíc