Obrovský požiar pri Leviciach: Horela hala s rôznym odpadom, zasahovali desiatky hasičov

Obrovský požiar pri Leviciach: Horela hala s rôznym odpadom, zasahovali desiatky hasičov

LOK / V obci Lok horela hala s elektro-odpadom. Požiar vypukol v areáli firmy, ktorá sa zaoberá recyklovaním a likvidáciou odpadu. Podľa šéfa spoločnosti požiar v ich firme zrejme niekto založil úmyselne. Oheň spôsobil státisícové škody.

V obci Lok v časti Horný Majer v okrese Levice zasahovalo takmer 30 profesionálnych a dobrovoľných hasičov pri požiari, ktorý vypukol v sobotu krátko pred deviatou hodinou ráno. Ako informovala Katarína Križanová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru, po príchode na miesto udalosti hasiči zistili, že plamene zachvátili halu, v ktorej sa nachádza uskladnený rôzny odpad.

Hasičom sa požiar haly s odpadom podarilo lokalizovať a naďalej pokračujú v likvidačných prácach. „Pracovníci z Kontrolného chemického laboratória CO v Nitre momentálne vykonávajú v okolitých obciach kontrolné merania kvality ovzdušia,“ ozrejmila Križanová. "Zasahovali profesionáli z Levíc, Želiezoviec, Nitry - Dražoviec, Vrábľov a Nových Zámkov a dobrovoľní hasiči z obcí Tehla a Kalná nad Hronom,“ dodala Križanová.

Firma sa zaoberá likvidáciou odpadu a nebezpečného odpadu. Momentálne tam horí elektronika a staré monitory od počítačov. Podľa informácií TV JOJ si majiteľ myslí, že požiar bol zapálený úmyselne. V dedine Lok vyhlásili, aby si ľudia pozatvárali všetky okná, robili aj merania ovzdušia. Škody sa predbežne vyšplhali na 200 tisíc eur. 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:40 Krimi
06:15 Ranné noviny
08:35 PRESTRETÉ
05:10 Súdna sieň
06:15 Súdna sieň
07:30 Panelák IX.
05:25 Moja mama varí lepšie ako tvoja - Špeciál
06:45 Policajti v akcii
08:00 Policajti v akcii
06:00 Rozprávanie o víle Amálke
06:05 Bob staviteľ XV. - XVIII.
06:20 Rev a motoroví miláčikovia I.
05:20 Můj kamarád delfín
07:05 Příšerky z vesmíru
08:40 Bella a Sebastian 3: Přátelé navždy