Dvojica praktizovala pohlavný styk priamo na námestí. Dievča malo len dvanásť rokov

Dvojica praktizovala pohlavný styk priamo na námestí. Dievča malo len dvanásť rokov

PRIEVIDZA / Prievidzkí mestskí policajti zasahovali v noci v centre mesta. Priamo na námestí, na pódiu a navyše pod kamerou mala pohlavný styk mladá dvojica. Keď policajti prišli na miesto, zistili, že dievčina má iba 12 rokov.

Operátor mestskej polície spozoroval mladú dvojicu na pódiu o desiatej večer. "Bola zistená na kamere, na Námestí slobody, podozrivá aktivita dvoch mladých ľudí," informuje mestský policajt z Prievidze Vít Zajac. Policajtom bolo okamžite jasné, že dvojica má priamo na námestí, dokonca na pódiu pohlavný styk. Okamžite zakročili.


"Ukázalo sa, že jedna z týchto osôb je maloletá len 12-ročná dievčina. Jej partner priznal, že pred príchodom hliadky sa venovali sexu," dodal mestský policajt Zajac. Dvojica sa ku všetkému priznala. Mestskí policajti s nimi prišli do kontaktu už pred piatimi dňami. "Vtedy mladík tvrdil, že sa jedná o jeho priateľku a keď bol hliadkou poučený, že dievčina má 12-rokov, tak sa na oko vystrašil a povedal, že tým pádom nechce s ňou mať nič spoločné," hovorí Zajac. Urobil však presný opak. Napriek tomu, že vedel, koľko má dievča rokov, mal s ňou pohlavný styk.

"O pedofílii možno hovoriť vtedy, pokiaľ to dieťa ešte nevykazuje nejaké sekundárne pohlavné znaky a v tomto prípade, teda o pedofíliu nešlo," tvrdí psychiatrička Darina Hrabovská. 

"S takýmto konaním sme sa ešte nestretli, je to správanie za hlbokou hranou zákona," tvrdí hovorca mesta Prievidza Michal Ďureje. "Vyšetrovateľ krajského riaditeľstva policajného zboru v Trenčíne začal trestné stíhanie vo veci obzvlášť závažného zločinu sexuálneho zneužívania," informuje hovorkyňa KR PZ Trenčín Danka Adámiková. 

Muž je momentálne v policajnej cele a bude spracovaný návrh na jeho väzobné stíhanie. "Pokiaľ sa takýto čin alebo skutok stane v čase krízovej situácie, tak je tu trestná sadzba odňatia slobody 15-25 rokov," hovorí právnik Róbert Pietrik. 

Zdroj: noviny.sk/TVJOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

06:15 Ranné noviny
08:35 PRESTRETÉ
09:35 SKUTOČNÉ PRÍBEHY
06:15 Súdna sieň
07:30 Panelák IX.
09:00 Kosti IX.
05:25 Moja mama varí lepšie ako tvoja - Špeciál
06:45 Policajti v akcii
08:00 Policajti v akcii
06:20 Rev a motoroví miláčikovia I.
06:40 Tashiho svet
06:55 Nezvyčajná cesta Nilsa Holgerssona
05:20 Můj kamarád delfín
07:05 Příšerky z vesmíru
08:40 Bella a Sebastian 3: Přátelé navždy