Pôrod troch matiek nakazených koronavírusom. Lekár nám prezradil, ako to celé prebiehalo

Pôrod troch matiek nakazených koronavírusom. Lekár nám prezradil, ako to celé prebiehalo

POVAŽSKÁ BYSTRICA / Tento príbeh je o troch ženách z Považia, ktorým síce vyšiel pozitívny test na Covid-19 a sú v nemocnici, ale aj tak prežívajú tie najkrajšie chvíle svojho života. Každá z nich má totiž vo svojej vyhradenej izbe tú najmilšiu spoločnosť – svoje čerstvo narodené dieťa.

V považskobystrickej nemocnici sú hospitalizované tri mladé ženy, ktoré aj napriek tomu, že majú koronavírus, majú veľký dôvod na radosť. "Všetko prebehlo tak, ako sa patrí, zdravotníci mali úžasný ľudský prístup, starajú sa pekne o maličkú," povedala Simona, matka Doroty. 30-ročná Simona priviedla pred tromi dňami na svet dcéru Dorotu. Je jednou z troch Covid pozitívnych matiek, ktoré v týchto dňoch v nemocnici v Považskej Bystrici porodili zdravé bábätká.

"Sme im vytvorili samostatné pôrodné lôžko dočasné, kde sú dodržané hygienicko-epidemiologické pomery, aby tá žena mohla kľudne odrodiť," vyjadril sa riaditeľ NsP Považská Bystrica Igor Steiner. "Takisto izby, kde tieto rodičky ležia samostatne a majú samostatné sociálne zariadenia a WC," povedal primár gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia Martin Krištofík. Tieto pôrody si vyžiadali prísne bezpečnostné opatrenia. Zdravotníci museli mať na sebe potrebné ochranné pomôcky. "Maminy majú respirátory bez výdychového ventila počas pôrodu," povedal Krištofík.

Našťastie, ani jedna z týchto žien, nemá príznaky nebezpečného ochorenia. "Boli to náhodne zistené veci, jedna pred plánovaným cisárskym rezom mala pozitívny test, a druhé boli otestované pri prijatí," dodal Krištofík. "O maličkú sa starám, kojím ju za určitých podmienok, aby som ju nenakazila," povedala Simona.

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

TV Program

21:40 Inkognito
23:00 Dizajnérske duo Nate a Jeremiah I.
00:00 Dom snov do 100 dní
22:35 Baby na ťahu
00:35 Profesionáli VIII.
01:30 Kutyil s.r.o. II.
21:55 9-1-1 III.
22:55 Stratené duše V.
23:55 Stratené duše V.
22:25 Rev a motoroví miláčikovia I.
22:45 Požiarnik Sam VIII.
23:00 Okido II.
22:10 Noční lovec
23:55 Proxima
01:40 Strážce spravedlnosti II.