Starostku Hrabušíc obžalovali pre dva prečiny. Trestne stíhaná je aj ekonómka obecnej firmy

Starostku Hrabušíc obžalovali pre dva prečiny. Trestne stíhaná je aj ekonómka obecnej firmy

HRABUŠICE / Hrabušická starostka čelí obžalobe. Policajný vyšetrovateľ aj prokurátor sa zhodli na jej vine. Ako konateľka obecnej firmy dala vyhotoviť reklamu na Autocamping. Popri tom však aj na súkromný bufet, v ktorom mala vlastnícke vzťahy. Podľa obžaloby je vinná aj ekonómka obecnej firmy za machinácie v účtovníctve.

Obžaloba na starostku bola podaná pre reklamnú plochu. Jeden z bannerov odkazoval na súkromný bufet, no zaplatené to malo byť z peňazí obecnej firmy. Reklamy v tejto podobe nedali pokoj obyvateľom obce. Dve plochy odkazovali na obecnú firmu Autocamping, tretí na starostkin bufet.

Za reklamnú plochu a jej vyhotovenie zaplatila obecná firma spravujúca Autocamping na Podlesku reklamnej agentúre vyše 6 600 eur. Podľa prokuratúry bolo propagovanie súkromného bufetu bez zmluvného vzťahu s obecnou firmou. A taktiež bez zaplatenia za časť reklamnej plochy. Tú mala podľa obecnej poslankyne starostka dodatočne zaplatiť. Do problémov sa dostala aj ekonómka obecnej firmy.

"Som sa stala konateľkou Autocampingu Podlesok. A vlastne som mala možnosť si všetky veci overiť. Zistila som, že sa tam menili záznamy v účtovníctve," vyjadrila sa Helena Čujová, obyvateľka obce, poslankyňa OZ. "Prokurátor Okresnej prokuratúry v Spišskej Novej Vsi podal obžalobu okresnému súdu za prečin porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku. A na tú istú obvinenú a jej spolupáchateľku za prečin skresľovania údajov hospodárskej a obchodnej evidencie spáchaného formou spolupáchateľstva," uviedla hovorkyňa KP KE Jarmila Jánošová.

"Po celú dobu konania, ktoré prebieha voči mojej osobe, ako konateľovi, uplatňujem svoje procesné práva. A takto budem postupovať aj v konaní pred súdom," povedala obžalovaná starostka Jana Skokanová. Viac sa k prípadu nechcela vyjadriť. Starostka už nie je konateľkou v obecnej firme spravujúcej Autocamping na Podlesku. Ak jej vinu súd dokážu, hrozí jej 5 ročné väzenie.

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

23:10 Agentka v utajení
01:25 Môj príbeh
02:50 Vaša výsosť
22:35 Vaša výsosť
00:30 Horúce strely 2
02:00 Bieli vlci
22:50 Walking Dead IX.
00:00 Kráľovná juhu III.
00:55 Kutyil s.r.o.
23:30 Arthur a Minimojovia
23:55 No, počkaj!
00:05 Ovečka Shaun II.
22:25 Poznáš muže svých snů
00:00 Modré diamanty
01:40 Strážce spravedlnosti I.