Polícia chytila poriadne opitého lekára za volantom. Nafúkal takmer 2 promile

Polícia chytila poriadne opitého lekára za volantom. Nafúkal takmer 2 promile

SPIŠSKÁ NOVÁ VES / Bežne v práci zachraňuje životy, no počas noci minimálne ten svoj ohrozil. Lekár jazdil opitý. Policajný merač v jeho dychu ukázal viac ako 1,5 promile.

Vodiča zastavili markušovskí obvoďáci. Upútal ich svojou rýchlou jazdou a aj tým, že išiel bez svetiel. 34-ročný muž smeroval zo Spišskej Novej Vsi do Odorína. Hliadka ho spozorovala na poslednú chvíľu, necelý kilometer pred domovom. "Policajná hliadka vodiča predpísaným spôsobom zastavila a následne vykonala kontrolu. Vodič bol podrobený dychovej skúške s pozitívnym výsledkom 1,81 promile," uviedla hovorkyňa KR PZ Košice Jana Mésarová.

Hliadka muža zadržala a umiestnila do policajnej cely. Ihneď mu zadržali aj vodičský preukaz. Podarilo sa nám zistiť, že opitý vodič pracuje ako lekár v spišskonovoveskej nemocnici. Pacientov však neohrozil. "K uvedenej udalosti došlo v čase osobného voľna lekára. Udalosť nás, samozrejme, mrzí. Ide však o lekára, ktorý si zodpovedne plní pracovné povinnosti a u ktorého dosiaľ neevidujeme žiadne porušenia pracovnej disciplíny," vyjadrila sa hovorkyňa siete nemocníc Jana Fedáková.

"Nechcem nič vysvetľovať," povedal obvinený vodič. Riešený bol v takzvanom superrýchlom konaní. Z CPZ-tky putoval rovno pred sudcu. Ten mu uložil 500 eurovú pokutu a zákaz činnosti viesť všetky druhy motorových vozidiel na 30 mesiacov. Zo súdu už odišiel bez policajného doprovodu a pút na rukách. Rozhodnutie sudcu je právoplatné.

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

22:50 Casino.sk
01:20 Angláni na úteku
03:15 Noviny TV JOJ
22:50 Na šrot
00:55 Výnimoční
02:50 Skutočné príbehy
22:55 Vraždy, ktoré šokovali XXIII.
23:55 Doktori III.
00:55 Doktori III.
23:20 Kúzlovanie
23:30 Arthur a Minimojovia
23:55 Zatancuj si s Nely
22:10 Agentka v utajení
00:00 Negativ
01:35 Černé zlato