Brutálne dobil 4-ročného syna, súd teraz žiadal o prepustenie z väzby

Brutálne dobil 4-ročného syna, súd teraz žiadal o prepustenie z väzby

BREZNO / Štvorročného syna dobil tak brutálne, že strávil dlhé mesiace v nemocnici. Otrasný prípad malého Martinka z Hronca otriasol ľuďmi ešte vlani v decembri. Jeho otec, útočník, vtedy skončil vo väzbe. Dnes sa z nej pokúsil dostať. Súd požiadal o prepustenie na slobodu.

Vo väzbe je už viac ako 10 mesiacov. Marek z Hronca mal podľa policajných obvinení napadnúť a brutálne dobiť svojho bezbranného syna, ktorý bol po útoku v ťažkom stave dlhé mesiace. Obvinený útočník sa teraz pokúsil dostať na slobodu. "Obžalovaný prostredníctvom svojho obhajcu podal návrh na prepustenie z väzby lebo mal za to, že dôvody väzby v tomto štádiu konania odpadli," informoval Peter Múkera. 

V pondelok ráno ho preto eskortovali na Okresný súd v Brezne. Sudca ale jeho žiadosť o prepustenie zamietol a neprijal ani jeho sľub. "Obžalovaný vo výpovediach povedal, že sa cíti nevinný a skutok nespáchal," vyjadril sa ďalej obhajca Múkera. 

Všetko sa to dialo za múrmi domu v Hronci, kde rodina bývala v prenájme. V decembri 2019 skončil malý Martinko v nemocnici, v takom vážnom stave, že lekári spočiatku nechceli hovoriť ani o jeho prognózach. Hoci hneď hovorili o týraní, jeho otec polícii tvrdil, že naňho spadli dvere. Dieťa po dlhej a náročnej liečbe býva u starej mamy. 

Kde je Martinova mama nikto v obci nevie. Dom je prázdny. Martinkovi traja súrodenci skončili v starostlivosti štátu. "Dom je opustený, bez elektriny, nepredpokladáme, že by sa tam niekedy ešte zdržiavali, nevieme kde sú a o deti sa postarala sociálka," povedal starosta obce Bohuslav Nemky. Polícia vyšetrovanie prípadu ukončila a obžalovaného čaká súd. "Túto vec sme riešili ako zločin týrania blízkej a zverenej osoby a tiež ako zločin ublíženia na zdraví," uviedla policajná hovorkyňa Petra Kováčiková. "Pokiaľ by bol uznaný za vinného, tak mu hrozí trest odňatia slobody 7 až 15 rokov," dodal obhajca. 

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:40 Krimi
06:15 Ranné noviny
08:35 Bez servítky
05:05 Súdna sieň
05:55 Súdna sieň
07:15 Moja mama varí lepšie ako tvoja
05:05 Nákupné maniačky
05:50 Policajti v akcii
06:50 Prvé oddelenie
05:00 Zabi nudu!
05:10 Tashiho svet
05:25 Pat a Mat
06:35 Mámy na nože
08:15 Rodinka
09:55 Věř mi