Električka zrazila chodca. V nemocnici vážnym zraneniam podľahol

Električka zrazila chodca. V nemocnici vážnym zraneniam podľahol

BRATISLAVA / Električka zrazila dôchodcu. Pod nehodu sa pravdepodobne podpísala nepozornosť staršieho muža, ktorý prechádzal cez koľajisko, keď prichádzala električka. Po prevoze do nemocnice, žiaľ, zraneniam podľahol.

Podľa záberov z kamery, ktorá je umiestnená na električke, starší pán najprv stál na nástupišti. V momente, keď prichádzala električka v smere z centra mesta, vstúpil do jej jazdnej dráhy. Vodič okamžite zareagoval, ale vozidlo už nestihol ubrzdiť. "Je potrebné si uvedomiť, že električka v porovnaní s autami, pred ktorými majú prednosť, má výrazne dlhšiu brzdnú dráhu a vodič električky okrem brzdenia nemá inú možnosť, aby zrážke zabránil. Náhlym vstupom do jazdnej dráhy električky ohrozujú chodci svoj život, ale aj život a zdravie cestujúcich v električke," vyjadrila sa policajná hovorkyňa Lucia Mihalíková.  Na miesto okamžite vyrazili záchranári. Nemocnica je len pár metrov od miesta nešťastia. 

"Záchranári museli zraneného muža vzhľadom na jeho zdravotný stav uviesť do umelého spánku a v kritickom stave ho transportovali no nemocnice," informovala hovorkyňa záchranárov Alena Krčová. "78-ročný chodec po prevezení do jednej z bratislavských nemocníc svojim zraneniam podľahol. Dychová skúška u vodiča električky na požitie alkoholu bola negatívna. Na zistenie prítomnosti alkoholu v tele chodca bol nariadený odber krvi. Presné príčiny a okolnosti objasňujú dopravní policajti," informovala ďalej policajná hovorkyňa Lucia Mihalíková. Premávka bola na danom úseku na dlhšiu dobu obmedzená. Na zistenie prítomnosti alkoholu v tele chodca bol nariadený odber krvi. Presné príčiny nehody polícia ešte vyšetruje.

Zdroj: noviny.sk/TVJOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

06:15 Ranné noviny
08:35 PRESTRETÉ
09:30 SKUTOČNÉ PRÍBEHY
05:55 Súdna sieň
07:20 Panelák IX.
08:45 Kosti IX.
05:20 Moja mama varí lepšie ako tvoja - Špeciál
06:35 Policajti v akcii
07:55 Policajti v akcii
06:20 Rev a motoroví miláčikovia I.
06:40 Tashiho svet
06:55 Nezvyčajná cesta Nilsa Holgerssona
06:05 O myšce a medvědovi
07:35 Království surikat: Příběh začíná
09:05 Lord of the Dance