Uplynulo desať rokov od brutálnej vraždy mladej ženy, vrah je stále na slobode

Uplynulo desať rokov od brutálnej vraždy mladej ženy, vrah je stále na slobode

SLOVENSKO / Už je to desať rokov od momentu, kedy zmizla vtedy 20-ročná Nikola Beblavá zo Senice. Jej telo po niekoľkých mesiacoch našli robotníci v lese. Na mieste, ktoré predtým prehľadávali pátracie jednotky. Napriek tomu, že v spojitosti s jej vraždou boli spájané rôzne mená známe zo Záhoria, jej vrah do dnešného dňa nebol potrestaný.

Nikola bola nezvestná od 25. septembra, keď odišla z miestnej diskotéky, kde sa s priateľom pohádala. Jej posledné kroky zaznamenali bezpečnostné kamery. Neskôr priateľovi volala, že ide k nemu domov do Humeniec. Zaslala mu aj správu, v ktorej bolo, aby ju vyzdvihol. Od vtedy o nej rodina nič nevedela a za jej nájdenie ponúkala vysokú odmenu.


16.novembra 2010 o deviatej ráno našiel robotník v lese pri Čáčove obnažené telo v značnom štádiu rozkladu. Nedalo sa identifikovať ani pohlavie. Telo ležalo len asi 40 metrov od vchodu do strelnice a približne 100 metrov od hlavnej cesty. Pitva po čase preukázala, že telo patrilo nezvestnej.

Údajne sa mala pred smrťou stretnúť aj s kamarátom - legionárom Davidom. Tieň pochybností vniesla do vyšetrovania jeho výpoveď, ktorá nesedela na 100%. V apríli 2011 absolvoval Nikolin otec a Davidov otčim skúšku na detektore lži. Na základe výsledkov obidvaja testom prešli. Nemali teda účasť na jej smrti ani vedomosť o páchateľovi a akým spôsobom ju usmrtil.

Mesiac na to znalecký posudok preukázal, že Nikolu niekto pred smrťou otrávil veľkými dávkami silného medikamentu a brutálnym spôsobom znásilnil. S prípadom bol spájaný aj miestny mafián Patrik Šnajder. Ten sa vraj mesiac po zmiznutí Nikoly stretol s jej otcom a za peniaze ju chcel nájsť.

Obvinený bol človek z podsvetia 

Po siedmych rokoch od vraždy 20-ročnej Nikoly padlo v septembri prvé obvinenie. Z obzvlášť závažného zločinu vraždy bol obvinený človek, ktorého meno sa od začiatku spájalo s jej vraždou. Muž, ktorý sa pohybuje v podsvetí a na Záhorí je známy pod prezývkou Rádža. V tom čase sa nachádzal v Česku, kde ho súdili za iný trestný čin.

V prípade nastal v máji 2018 obrat. "Generálna prokuratúra zrušila vznesené obvinenie v tejto veci a dala môjmu klientovi v podstate za pravdu s tým, že to uznesenie je vznesené predčasne, pretože tie dôkazy, ktoré sú tam vykonané, zatiaľ nesvedčia tak, ako sa polícia domnievala a takým spôsobom proti môjmu klientovi, aby to obvinenie bolo dôvodné," reagoval Peter Schmidl, objajca Milana D. 


Ani po desiatich rokoch nemôže rodina pokojne spávať. Ľudia, ktorí majú dočinenia s jej smrťou, stále neboli potrestaní. "Policajní kriminalisti preto aj naďalej vykonávajú operatívne previerky a zber informácií. Robíme všetko preto, aby bol páchateľ aj po rokoch obvinený a postavený pred sudcu," uviedla policajná hovorkyňa Mária Linkešová. 

Podľa informácii TV JOJ polícia disponuje novými výpoveďami, ktoré by mohli dopomôcť k usvedčeniu vraha.

Zlodej, ktorý brutálne zbil a podpálil zamestnanca prievidzskej firmy, je stále na slobode. Bližšie už Pavol Čertík

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

10:35 ZLATÁ MASKA
12:20 MILÁČIKOVO
13:00 VIP Nákupné maniačky s Norou Mojsejovou
11:00 NOVÉ BÝVANIE
12:25 Voda pre slony
15:00 "Adéla ještě nevečeřela"
11:00 Áno, šéfe USA VI.
12:25 Kto porazí šéfkuchára
12:55 Kto porazí šéfkuchára
11:10 Medzi nami zvieratkami
11:20 Arthur a Minimojovia
11:45 Bob staviteľ XV. - XVIII.
09:55 Půlnoční láska
11:35 Sladko-slaná láska
13:15 Životy svatých 1/2