Košicami sa ozýval hlasitý výbuch. Dvaja páchatelia vyhodili do vzduchu bankomat

Košicami sa ozýval hlasitý výbuch. Dvaja páchatelia vyhodili do vzduchu bankomat

KOŠICE / V Košiciach mali v sobotu nad ránom rušno. Presne o 2:50 sa ozval hlasitý výbuch. Dvaja páchatelia sa chceli obohatiť hotovosťou z bankomatu. Plány im ale nevyšli podľa predstáv.

Silný výbuch obyvatelia sídliska Nad Jazerom počuli okolo tretej hodiny nad ránom. Páchateľom sa však s lupom ujsť nepodarilo. Dvaja neznámi páchatelia nastražili výbušninu takú silnú, že kusy budovy a aj samotný bankomat odhodilo až do niekoľkých metrov. 

"Pri tomto pokuse poškodili značnú časť exteriéru a interiéru pobočky. Hotovosť z bankomatu však odcudzená nebola," priblížil Dominik Miša, PR manažér VÚB banky. 

Keďže páchateľom ich pokus o zbohatnutie nevyšiel, po čine s prázdnymi vreckami z miesta ušli. Pobočke banky však spôsobili značné škody. "Taktiež došlo k poškodeniu motorového vozidla značky Peugeot, ktoré bolo zaparkované na parkovisku pred pobočkou banky," upresnila policajná hovorkyňa Jana Mésarová. 

Celková škoda bola predbežne vyčíslená na približne 90 000€. Polícia okamžite priestor ohradila a začala s dokumentovaním stôp. "Vyšetrovateľ policajného zboru v tejto súvislosti začal trestné stíhanie pre zločin krádeže v štádiu pokusu a zločin poškodzovania cudzej veci, spáchaných formou spolupáchateľstva," doplnila Mesárová. 

Pri výbuchu sa našťastie nikto nezranil. Polícia po páchateľoch intenzívne pátra.

Otec troch detí, ktorý zneužíval 14-ročnú školáčku už pozná svoj trest. Bližšie povie Katka Kováčiková

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:25 Noviny TV JOJ
06:15 Krimi
06:50 Noviny TV JOJ
05:00 Naši
05:25 Miláčikovo
05:50 Kutyil s.r.o.
05:20 Premeny domov na Havaji
05:45 Mladé víno
08:05 Chyťte to dievča
05:10 Tashiho svet
05:25 Pat a Mat
05:35 Jahôdka a jej kamaráti I.
05:00 Dárce
06:50 Henry ze zkumavky
08:35 Rodinka