Vypil si a na diaľnici nabúral. Po nehode šoféroval ďalej aj s deťmi v aute

16.09.2020 18:29 Noviny.sk Krimi

Vypil si a na diaľnici nabúral. Po nehode šoféroval ďalej aj s deťmi v aute

BRATISLAVA / Šoféroval pod vplyvom alkoholu a v aute mal tri deti. Jeho nezodpovednou jazdou narazil na diaľnici do ďalšieho auta, no ani to muža nezastavilo. Podarilo sa to až policajnej hliadke.
Celý incident sa odohral na diaľnici D1 v Bratislave. 39-ročný Miroslav sa bol podľa informácií TV JOJ so svojimi deťmi kúpať na Zlatých Pieskoch. Nalačno vypil počas dňa pár pohárikov tvrdého alkoholu. Popoludní si spomenul, že má niekam odviezť syna. Nasadol aj s deťmi do auta. Podľa doterajších informácií s Fordom S-Max neprispôsobil jazdu svojim schopnostiam a narazil do Dacie. Po náraze Miroslava s vozidlom odhodilo do oceľových zvodidiel, no ani to ho v jazde nezastavilo. Zakrátko ho na diaľnici zastavila hliadka diaľničnej polície. 

Muž sa po zastavení k policajtom správal agresívne a vulgárne. Neprekážalo mu ani to, že mal v aute tri deti. "Nakoľko vodič ťažšie artikuloval a javil známky požitia alkoholu, policajti ho podrobili dychovej skúške. Tá skončila s výsledkom 0,75 mg/l alkoholu, opakovaná skúška s výsledkom 0,79 mg/l čo predstavuje 1,65 promile," informoval policajný hovorca Michal Szeiff.

Muž ani po dychovej skúške neustúpil z agresívneho správania, a tak museli policajti použiť donucovacie prostriedky. "Následne bol obmedzený na osobnej slobode. Až do príchodu RZP sa o maloleté deti postarali diaľniční policajti a neskôr pracovníci RZP. Muž bol eskortovaný za účelom vykonania potrebných úkonov na príslušné policajné oddelenie a po ich vykonaní umiestnený v cele policajného zaistenia. Vec sa realizuje v tzv. „super rýchlom“ konaní," informoval ďalej Szeiff. 

Zdroj: noviny.sk/TVJOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

20:35 NOVÝ ŽIVOT
21:40 NA HRANE
22:35 SEDEM
20:25 Warcraft: Prvý stret
23:05 Pod paľbou
01:30 Profesionáli
21:00 Dr. House II.
22:00 C.S.I.: Kriminálka Miami IX.
22:55 Vraždy, ktoré šokovali XXIV.
21:05 Okido I.
21:25 Bob staviteľ
21:35 Krtko
20:15 Potížísta
22:10 Valhalla: Říše bohů
00:00 Trojitá hrozba