Zatiahnuté, dážď
10°
Bratislava
Cyprián
27.9.2022
V obci Nemšová prišla o strechu nad hlavou 71-ročná žena. Jej dom zničili plamene
Zdielať na

V obci Nemšová prišla o strechu nad hlavou 71-ročná žena. Jej dom zničili plamene

NEMŠOVÁ / Na kopaniciach pri obci Nemšová vo štvrtok podvečer horelo. V plameňoch sa ocitol domček, v ktorom bývala sama 70-ročná žena. V priebehu pár minút prišla o strechu nad hlavou.

Zúfalý pohľad na vlastný dom sa naskytol 70-ročnej žene z Nemšovej po tom, ako sa vrátila z nákupov. Horieť začalo v kôlničke za domom plnej narúbaného dreva. Oheň sa rýchlo rozšíril. "Začalo sa to zozadu ako je šopa a ja som videl len zozadu plameň a behom chvíľky to bolo už tu vpredu, celá strecha v plameňoch," opisuje sused poškodenej. 

Celú ulicu obsadili hasičské cisterny. Zasahovali profesionáli z Dubnice a Trenčína i dobrovoľníci z okolitých obcí. ​"Požiar máme lokalizovaný, ale ako vidíte, stále tam ešte horia skryté ohniská, ktoré musíme rozhrabávať a dohášať," uviedol počas zásahu veliteľ výjazdu Jaroslav Malenčík. 

Presná príčina vzniku požiaru zostáva záhadou. Babičkin dom je však nateraz neobývateľný. "Neviem či to nie sú ani dva týždne čo to maľovala," dodala susedka poškodenej. 

Škodu na starom rodinnom dome vyčistili po požiari na vyše 20 tisíc eur. Podľa miestnych ženu, ktorá v okamihu prišla o strechu nad hlavou, prichýlila k sebe jej dcéra. Polícia začala trestné stíhanie pre všeobecné ohrozenie. 

Súvisiace články

Najčítanejšie