Krutý čin neznámych páchateľov. Bociana ukameňovali k smrti

Krutý čin neznámych páchateľov. Bociana ukameňovali k smrti

SVERŽOV / Otrasný prípad sa stal v obci Sveržov. Polícia pátra po vinníkovi, či vinníkoch, ktorí mimoriadne krutým spôsobom pripravili o život bociana. Operenca brutálne ukameňovali. Páchateľom hrozia dva roky väzenia. Nie je však vylúčené, že to urobili deti.

Operenec nemal najmenšiu šancu na prežitie. Na druhý svet ho odpravili mimoriadne brutálnym spôsobom.​ "Bociana bieleho, ktorý je chráneným druhom, usmrtil neznámy páchateľ hádzaním kameňov," vyjadril sa policajný hovorca Igor Pavlik. Bociana už deň predtým videli ako sa prechádza po školskom dvore, po tom ako sa mu nepodarilo vrátiť do hniezda. Miestni ho na noc ukryli, aby mu neublížili iné zvieratá.

Na prvý pohľad nebol zranený, len asi vystresovaný, Na druhý deň ho odniesli k potoku. "Dali mu dá sa povedať takú prvú pomoc," poznamenal starosta obce Sveržov Pavol Ceľuch. Tam si ho však všimli nateraz neznámi páchatelia. Pri potoku v ten deň videli kúpať sa deti. Posledné chvíle bociana nezachytili ani kamery, ktoré majú v dedine.

Sveržov je inak dedinou, ktorá je neďaleko Malcova, kde 16-ročný mladík z osady mal brutálny spôsobom pripraviť o zrak psíka menom Oskar. Dnes už má na krku obžalobu. Ak sa podarí aj v tomto prípade páchateľa vypátrať, hrozí mu pobyt za mrežami.

"​Spoločenská hodnota druhov vtákov, ktoré sa prirodzene vyskytujú na území Slovenska je v zmysle platných právnych predpisov určená na sumu 2.300 Eur. Vyšetrovateľ v Bardejove začal v danej veci trestné stíhanie pre prečin Porušovanie ochrany rastlín a živočíchov. Za tento skutok hrozí páchateľovi trest odňatia slobody až na dva roky," dodal policajný hovorca. 

Zdroj: noviny.sk/TVJOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:45 MILÁČIKOVO
06:20 Norman a duchovia
08:20 Flynn Carsen: Honba za Kopijou osudu
05:20 NOVÁ ZÁHRADA
06:05 Súdna sieň
07:25 Súdna sieň
05:10 Ako som prežil
06:00 ZÁCHRANÁRI
06:50 ZÁCHRANÁRI
05:45 Nezvyčajná cesta Nilsa Holgerssona
06:00 Rozprávanie o víle Amálke
06:05 Bob staviteľ
05:45 Henry ze zkumavky
07:30 Arthur a souboj dvou světů
09:20 Skorosestry