Školáka (12) zrazilo auto priamo na priechode: Za volantom sedel policajt

Školáka (12) zrazilo auto priamo na priechode: Za volantom sedel policajt

MICHALOVCE / 12-ročný Mateo z Michaloviec je v kritickom stave. Bol v trojčlennej partii školákov, ktorá prechádzala cez cestu po priechode pre chodcov. V neprehľadnej situácii do neho narazilo auto. Šoférom bol policajt v civile.

K nešťastiu došlo na frekventovanej ceste s dvoma jazdnými pruhmi. Trojica školákov, chcela prejsť po priechode pre chodcov. V jazdnom pruhu, ktorý mali bližšie pred sebou im najprv zastavilo a dávalo prednosť jedno z prechádzajúcich vozidiel.

Skupina školákov sa tak vybrala na druhú stranu cesty. Keď sa dostali na úroveň ďalšieho jazdného pruhu, do Matea, ktorý bol na kolobežke, narazilo z pravej strany osobné auto.

Jeho vodič priamo na mieste tvrdil, že chlapca zbadal až tesne pred nárazom, no už sa mu nedalo zabrániť. Mateo zostal po zrážke v bezvedomí a s vážnymi zraneniami ho do nemocnice museli transportovať za pomoci vrtuľníka. "Po dopravnej nehode utrpel vážne poranenia viacerých častí tela. V kritickom stave bol vrtuľníkom prevezený do nemocnice v Košiciach," uviedla hovorkyňa vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby Zuzana Turočeková.

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

06:20 Norman a duchovia
08:20 Flynn Carsen: Honba za Kopijou osudu
10:20 Jurský svet
07:25 Súdna sieň
08:45 Malý unavený Joe
11:30 "Můj brácha má prima bráchu"
06:50 ZÁCHRANÁRI
07:55 ZÁCHRANÁRI
08:50 Kto porazí šéfkuchára
07:30 Kúzlovanie
07:40 Krtko
08:05 Okido II.
07:30 Arthur a souboj dvou světů
09:20 Skorosestry
11:15 Poslední čas na lásku