V kauze korupcie v štátnych hmotných rezervách bol vzatý do väzby podnikateľ

06.08.2020 16:44 Noviny.sk Krimi

V kauze korupcie v štátnych hmotných rezervách bol vzatý do väzby podnikateľ

Archívna reportáž
embed kód
BRATISLAVA / Senát Najvyššieho súd SR dnes v súvislosti s podozreniami na korupciu v štátnych hmotných rezervách vzal do väzby konateľa spoločnosti MSM Group Mariána G. Vyhovel tak sťažnosti prokurátora voči rozhodnutiu Špecializovaného trestného súdu, ktorý ešte minulý týždeň obvineného ponechal na slobode. Obvinený sa podľa polície podieľal na procese zmanipulovaného verejného obstarávania na vyprosťovaciu techniku, ktoré zorganizovali obvinený Kajetán K. a Jozef J.

Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová, senát zároveň na neverejnom zasadnutí zamietol ako nedôvodnú sťažnosť obvineného Jozefa J., podanú proti uzneseniu sudcu pre prípravné konanie ŠTS, ktorým bol vzatý do väzby.

Polícia ešte minulý týždeň zadržala bývalého predstaviteľa štátnych hmotných rezerv Jozefa J. a podnikateľa Mariána G.

Sudca pre prípravné konanie ŠTS následne Jozefa J. vzal do väzby, Mariána G. naopak zo zadržania prepustil. Prokurátor podal voči rozhodnutiu sťažnosť, keďže Marián G. podľa neho mohol ovplyvňovaním svedkov mariť trestné konanie.

Policajti v rámci akcie Rezerva 2 obvinili spolu päť osôb, konkrétne štyri fyzické a jednu právnickú osobu. Dôvodom obvinení bolo viacero skutkov kvalifikovaných ako porušovanie povinností pri správe cudzieho majetku, machinácie pri verejnom obstarávaní a verejnej dražbe, legalizáciu príjmu z trestnej činnosti a podplácanie.

Prípad sa týka údajných fiktívnych prenájmov skladovacích priestorov Správou štátnych hmotných rezerv spoločnosti MSM Group. Tie mali slúžiť na prepranie špinavých peňazí získaných zmanipulovaným verejným obstarávaním na vyprosťovacie pásové vozidlá. Tie mala štátu dodať práve spoločnosť MSM Group. Správa štátnych hmotných rezerv nakoniec v apríli 2020 od zmluvy na tri uvoľňovacie tanky za tri milióny eur, ktorú pred voľbami uzavrel bývalý predseda Kajetán K., odstúpila.

Bývalý šéf štátnych hmotných rezerv zostáva naďalej vo väzbe:

Zdroj: noviny.sk/SITA

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:20 NAJLEPŠIE POČASIE
05:25 Noviny TV JOJ
06:15 RANNÉ NOVINY
05:30 Súdna sieň
06:20 Súdna sieň
07:40 Panelák VIII.
05:00 Kutyil s.r.o. II.
05:30 Moja mama varí lepšie ako tvoja
06:20 POLICAJTI V AKCII
05:15 Tashiho svet
05:30 Nezvyčajná cesta Nilsa Holgerssona
05:45 Ruby z dúhy I.
05:50 Příšerákovi
07:35 Můj kamarád delfín
09:15 Zůstaň nablízku