Mladík, ktorý pobodal svoju rodinu, už čelí obvineniu. Hrozí mu najvyšší trest

Mladík, ktorý pobodal svoju rodinu, už čelí obvineniu. Hrozí mu najvyšší trest

BRATISLAVA / Len 16-ročný mladík v noci napadol v dome svojich rodinných príslušníkov. Záchranka vyrážala k trom ľuďom s bodnými ranami. Ako v utorok informovala polícia, tínedžer už čelí obvineniu z napadnutia.

Mladík, ktorý útočil nožom na svoju rodinu, už čelí obvineniu

V prípade pondelkového útoku v bratislavských Podunajských Biskupiciach polícia obvinila 16-ročného mladíka. Bratislavská krajská polícia o tom informovala na svojej sociálnej sieti. "V pondelok sme informovali o prípade útoku na Nákovnej ulici v Bratislave. Vyšetrovateľ v tomto prípade obvinil 16-ročnú mladistvú osobu z obzvlášť závažného zločinu vraždy v štádiu pokusu," uviedla polícia.

Mladík podľa polície v pondelok v nočných hodinách spôsobil trom členom svojej rodiny bodnorezné zranenia. "Všetci sú mimo ohrozenia života," doplnila polícia. V prípade preukázania viny hrozí mladíkovi trest odňatia slobody na 20 až 25 rokov alebo doživotie. Trest mu však vzhľadom na jeho vek skrátia na polovicu.

Syn mal dobodať rodičov aj sestru

Rodinná dráma sa odohrala na Nákovnej ulici v Podunajských Biskupiciach o jednej hodine v noci. Mladý muž sa podľa zistení TV JOJ mal vrátiť po polnoci domov pod vplyvom alkoholu a drog a zaútočiť nožom na otca, mamu, ale aj jeho o 10 rokov staršiu sestru. Na aute i zemi boli ešte v ranných hodinách vidieť čerstvé stopy po krvi.


16-ročný chlapec, ktorý atakoval svoju rodinu, mal poranené stehno a ruku. Keďže na prvý pohľad vyzeral podstatne staršie, pôvodne ho mali previezť do Mickieviczovej nemocnice.

Až neskôr sa zistilo, že ešte nie je plnoletý, a preto bol napokon umiestnený do Národného ústavu detských chorôb, ktorý vzhľadom na mladíkov vek a citlivosť prípadu neozrejmil ďalšie informácie. "V súvislosti s touto udalosťou sme hospitalizovali pacienta. Viac informácií nebudeme poskytovať," vyjadrila sa hovorkyňa DFNsP Bratislava Dana Kamenická.

Horšie však na tom boli jeho mama a sestra, ktoré majú na celom tele viacpočetné zranenia. Hlavu rodiny bodol mladík nožom najmä do oblasti krku a hrudníkovej chrbtice. 50-ročný muž v súčasnosti leží na Antolskej, 44-ročná žena bola hospitalizovaná v ružinovskej nemocnici a na Kramároch sa nachádza 26-ročná sestra agresora.

"Všetci traja pacienti sa podrobili operačnému zákroku," informovala hovorkyňa Univerzitnej nemocnice v Bratislave Eva Kliská. Mama, otec, ale aj ich dcéra sa momentálne nachádzajú na jednotke intenzívnej starostlivosti. Nateraz sú mimo ohrozenia života.


"Vyšetrovateľ Policajného zboru začal trestné stíhanie vo veci obzvlášť závažného zločinu vraždy v štádiu pokusu. Ďalšie okolnosti tohto prípadu sú v súčasnosti predmetom intenzívneho vyšetrovania,"uviedla hovorkyňa KR PZ Bratislava Lucia Mihalíková.

Viac o brutálnom útoku muža na svoju rodinu sa dozviete v nasledujúcej reportáži:

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

12:55 V siedmom nebi
15:00 Prestreté
16:05 Modrý kód
14:35 Simpsonovci IX.
15:05 Simpsonovci IX.
15:35 Poklady z blšáku VII.
13:50 Vražedné Miami
14:50 Dr. House VIII.
15:50 C.S.I.: Kriminálka Las Vegas X.
14:30 Slávny lovec Pampalini
14:40 Tashiho svet
14:55 Nezvyčajná cesta Nilsa Holgerssona
13:15 Victor Davis: Cesta na vrchol
15:05 Mámy na nože
16:40 Podivuhodná cesta fakíra, který uvízl ve skříni