Vo Vrábľoch unikala látka s karcinogénnymi zložkami. Podľa informácií TV JOJ sa zranila jedna osoba

Vo Vrábľoch unikala látka s karcinogénnymi zložkami. Podľa informácií TV JOJ sa zranila jedna osoba

VRÁBLE / V priemyselnom parku v areáli v jednej z firiem vo Vrábľoch unikala nebezpečná látka. Podľa informácií TV JOJ zo stroja uniklo zhruba 400 litrov tejto tekutiny. Malo by ísť o nebezpečnú rakovinotvornú látku, ktorá sa rozliala vo výrobnej hale. Museli evakuovať približne 25 ľudí. Na mieste zasahujú desiatky hasičov a policajti.

Jednalo sa o látku, ktorá vychádza zo strek-lisu a došlo k poškodeniu vytiekla na podlahu a začala syčať. Do areálu okamžite prišli hasiči aj policajti. Potom čo zamestnancov evakuovali, začali vytekajúcu látku zachytávať. Hasiči na to použili obrovské sudy. Podľa informácií TV JOJ sa v hale poranila jedna osoba, ide o muža. Zranil si ruku, ktorú mu záchranári na mieste ošetrili a prevoz do nemocnice nebol nutný. 

Uvedená látka môže v dôsledku chemickej reakcie rakovinotvorné účinky čím došlo k všeobecnému nebezpečenstvu.Vo firme robili aj špeciálne merania. Látka do ovzdušia našťastie neunikla. Oslovili sme aj firmu, v ktorej sa udalosť stala. Povedali nám, že sa vyjadria v priebehu týždňa."Začali sme stíhanie pre prečin všeobecného ohrozenia," informovala policajná hovorkyňa Renáta Čuháková. 

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

19:30 Noviny TV JOJ
20:25 ŠPORT
20:30 NAJLEPŠIE POČASIE
19:25 Profesionáli II.
20:25 KINO PLUS PREMIÉRA: Ržev
23:00 OKTAGON ZÁPASENIE
19:00 Premeny s Khloé Kardashian I.
20:10 Myšlienky vraha II.
21:00 Myšlienky vraha II.
19:35 Rev a motoroví miláčikovia I.
20:00 Z ROZPRÁVKY DO ROZPRÁVKY
20:10 Macko Uško
18:10 Tygr a sníh
20:15 Já nebo nikdo
21:55 Nečekaná hrozba