Vážna nehoda na R1. Vodiča auta previezli do nemocnice, cestu uzavreli

Vážna nehoda na R1. Vodiča auta previezli do nemocnice, cestu uzavreli

Archívna reportáž
embed kód
ŽIAR NAD HRONOM / Vážna nehoda na niekoľko hodín odstavila R1 medzi Zvolenom a Žiarom nad Hronom. 53-ročný vodič nabúral do poľského kamióna a náraz bol taký silný, že z auta doslova odletela strecha. Vodič mal šťastie, medzi prvými okolo miesta nehody prechádzala zdravotná sestra a poskytla mu prvú pomoc.

​V niekoľkometrovom úseku boli porozhadzované kusy plechov, odtrhnuté kolesá a dokonca celá strecha z osobného auta. Tú odtrhlo po náraze do poľského kamióna. Poliak dostal na kamióne defekt a preto výrazne spomalil, mal zapnuté smerovky snažil sa dostať na odstavné parkovisko. Volal aj diaľničnú patrolu, no skôr ako stihli prísť, zozadu doňho nabúralo auto.

Zdravotná sestra cestovala s kamarátmi na výlet, na mieste nehody bola medzi prvými. Z auta s odtrhnutou strechou, ktoré skončilo hore kolesami pomáhala zranenému vodičovi. "Ležal v aute, pomohla som, ale stratil veľa krvi," opísala situáciu. 

Cesta bola niekoľko hodín po nehode neprejazdná a v kolónach uviazli mnohí vodiči. Príčinu nehody ešte polícia nepozná. Prečo si vodič spomaľujúci kamión pred sebou nevšimol a nestihol zareagovať budú vyšetrovať. "Nehoda je v štádiu objasňovania, na zistenie prítomnosti alkoholu v krvi u vodiča bol nariadený odber krvi," informovala policajná hovorkyňa Petra Kováčiková. 

Zdroj: noviny.sk/TVJOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

06:15 RANNÉ NOVINY
08:35 PRESTRETÉ
09:45 Súdna sieň
06:20 Súdna sieň
07:40 Panelák VIII.
09:00 Kosti V.
06:45 POLICAJTI V AKCII
08:05 POLICAJTI V AKCII
09:30 Prvé oddelenie II.
07:35 Najmenší slon na svete
07:45 Slávny lovec Pampalini
07:55 Ruby z dúhy I.
07:05 Čarodějovy hodiny
09:05 Angele a Tony
10:35 Arthur a souboj dvou světů