Cez východnú hranicu prepašovala desiatky cudzincov. Obvineniu čelí 35-ročná policajtka

Cez východnú hranicu prepašovala desiatky cudzincov. Obvineniu čelí 35-ročná policajtka

VYŠNÉ NEMECKÉ / Takmer dva roky trvajúce vyšetrovanie prinieslo zaslúžený výsledok. Policajtom sa potvrdilo podozrenie, že cez hraničný priechod Vyšné Nemecké nelegálne prechádzajú osoby z tretín krajín. Pomáhať im pri tom mala 35-ročná policajtka, ktorej sa podarilo cez hranicu prepašovať desiatky cudzincov. Momentálne už čelí obvineniu z viacerých trestných činov.

Inšpekcia ministerstva vnútra mala zasahovať priamo na hranici vo Vyšnom Nemeckom. Dôvodom majú byť podozrenia z trestnej činnosti príslušníkov hraničnej polície.

Podľa zistení TV JOJ mala inšpekcia preverovať dve policajtky, ktoré slúžia na hranici s Ukrajinou. Kukláči ich mali prekvapiť počas služby. Zadržali napokon iba jednu z nich.

Zadržanou má byť policajtka, ktorá býva v obci Vyšné Nemecké a je manželkou tamojšieho starostu. Kukláči v mieste ich bydliska urobili domovú prehliadku. Starosta obce sa k prípadu vyjadriť nechcel. 

"V procese vyšetrovania sa podarilo zistiť, že podozrivá policajtka svojím konaním v priebehu takmer dvoch rokov umožnila prekročenie štátnej hranice a vstup na územie Schengenského priestoru viac ako trom desiatkam cudzincov," informuje hovorkyňa ministerstva vnútra Petra Friese. 

Išlo o občanov Ukrajiny, ktorí mali vstup na naše územie zakázaný. Policajti na prípade pracovali takmer dva roky, súčasťou bola analýza kamerových záznamov a niekoľkých informačných systémov.

"Vyšetrovateľ Úradu inšpekčnej služby 35-ročnú policajtku, zaradenú na Oddelení hraničnej a cudzineckej polície v Sobranciach, obvinil v dvoch prípadoch zo zločinu prevádzačstva, zločinu a prečinu a zneužitia právomoci verejného činiteľa a zločinu neoprávneného zásahu do počítačového systému," dodáva Friese. 

Obvinenej policajtke hrozí v prípade dokázania viny trest odňatia slobody až na desať rokov. Vyšetrovanie však aj naďalej pokračuje.

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

18:00 PROSTŘENO
19:00 Krimi
19:30 Noviny TV JOJ
18:25 Áno, šéfe USA III.
19:30 Profesionáli III.
20:25 Herkules
17:55 Súdna sieň
19:00 Súdna sieň
20:10 Kosti III.
18:50 Arthur a Minimojovia
19:15 Sníček a Dúhalka
19:35 Rev a motoroví miláčikovia I.
18:35 Životy svatých 2/2
20:20 Tulipánová horečka
22:10 Rukojmí