V Trenčíne vyčíňal podvodník. Údajný vodár okradol starenku, prišla o stovky eur

V Trenčíne vyčíňal podvodník. Údajný vodár okradol starenku, prišla o stovky eur

TRENČÍN / V Trenčíne vyčíňal zlodej – podvodník. 80-ročnej starenke sa predstavil ako vodár a tvrdil, že kontroluje vodovodné ventily. Dôchodkyňa ho teda pustila do bytu. Prišla o peňaženku, v ktorej mala doklady a 600 eur. Páchateľ zmizol.

Páchateľ si dôchodkyňu vyhliadol pravdepodobne už počas nákupu a sledoval ju až domov. "Išli sme vo výťahu spolu, že on ide na štvrté, že kontrolujeme, či vám netreba vymeniť vodovodné ventily," poznamenala okradnutá dôchodkyňa. 

80-ročná žena ho dnu pustila. Podľa jej slov mal v rukách pero, zápisník a vyzeral dôveryhodne. "Ja som ho pustila, pod chvíľou niečo menia. Išla som zatvoriť okno," opísala dôchodkyňa. "V byte páchateľ využil situáciu, keď poškodená išla zavrieť okno a ukradol jej peňaženku," informoval o krádeži hovorca KR PZ Trenčín Pavol Kudlička. 

Dôverčivá dôchodkyňa prišla v priebehu niekoľkých sekúnd o stovky eur. "Dvere zostali otvorené a už ho nebolo. Potom som zistila, že peňaženku nemám," dodala dôchodkyňa. "V peňaženke mala 600 eur," upresnil Pavol Kudlička. 

Policajti zverejnili zábery podozrivého muža

Muža nasnímali priemyselné kamery v momente, keď odchádzal z paneláku."Vyšetrovateľ z Trenčína začal stíhanie vo veci zločinu krádeže," vysvetlil Kudlička. "To je strašné. Ako môže takýto človek existovať?" pýta sa dôchodkyňa. 

Okradnutá pani prežíva neľahké obdobie. Pár dní pred krádežou pochovala dcéru. Teraz prišla o peniaze. Verí, že policajti páchateľa chytia. Muži zákona opätovne prosia seniorov o to, aby cudzích ľudí do bytov nepúšťali. "Polícia upozorňuje, že ide o podvodníkov, ktorí sa snažia oklamať najmä seniorov a okradnúť ich o úspory," upozornil Kudlička. 

V bratislavskej mestskej časti Karlova Ves sa ozývali výstrely, podozrivý muž chcel utiecť polícii. Viac už Juraj Hajdin: 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:40 Krimi
06:15 Ranné noviny
08:35 Bez servítky
05:05 Súdna sieň
05:50 Moja mama varí lepšie ako tvoja
07:15 Moja mama varí lepšie ako tvoja
05:00 Nákupné maniačky
05:50 Policajti v akcii
06:40 Prvé oddelenie II.
05:00 Zabi nudu! II.
05:10 Tashiho svet
05:25 Pat a Mat
06:55 Rande naslepo
09:05 Velký draft
11:05 Lovci dinosaurů