Policajti chytili za volantom opitú lekárku. Už čelí obvineniu

Policajti chytili za volantom opitú lekárku. Už čelí obvineniu

GELNICA / Počas siedmich dní odhalili policajti na cestách Košického kraja 40 opitých vodičov. Je to aj prípad 49-ročnej lekárky z odboru psychiatrie z Gelnickej nemocnice. Už čelí obvineniu.

Ženu z levočského okresu zastavili policajti v Krompachoch. Mierila z Gelnice smerom na Kolinovce. Ako to už pri dopravných kontrolách býva, policajti ju podrobili aj dychovej skúške. Po nej v jazde pokračovať so svojím autom nemohla. Skončila v policajtom vozidle.

"Počas kontroly bola vodička podrobená dychovej skúške s pozitívnym výsledkom s hodnotou takmer 2 promile," informuje policajná hovorkyňa Jana Mésarová. Policajti ženu, ktorá pracuje ako lekárka v gelnickej nemocnici zadržali a obvinili. Nie je vylúčené, že bola zastavená počas návratu z ordinácie. Podľa hovorkyne Košického samosprávneho kraja, v čase dychovej skúšky neposkytovala zdravotnícku starostlivosť.

Televízia JOJ sa stretla aj s vedením gelnickej nemocnice. To sa k prípadu odmietlo vyjadriť. Podľa riaditeľa ide o internú záležitosť. "V tejto súvislosti spišskonovoveskí dopravní policajti obvinili 49-ročnú vodičku z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky," dodala Mésarová. 

Čo bude s lekárkou, ktorá je obvinená z trestného činu, známe zatiaľ nie je. Je to v kompetencii vedenia nemocnice. "Košický samosprávny kraj jej ako zamestnankyni nemocnice nevydával povolenie na prevádzkovanie zdravotníckeho zariadenia a nie je oprávnený zaoberať sa pracovnoprávnymi vzťahmi voči nej," informovala hovorkyňa kraja  Anna Terezková. 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

21:40 DELUKSE
00:15 Vražedné čísla IV.
01:15 PRÁZDNINY
20:25 Bezpečný prístav
01:05 Profesionáli
02:10 Panelák VIII.
22:55 Vraždy, ktoré šokovali XXIV.
00:50 POLICAJTI V AKCII
01:35 POLICAJTI V AKCII
23:30 Arthur a Minimojovia
00:05 Rapotáčik 2
00:15 Maxipes Fík
22:10 Daddy Cool
01:30 S tváří anděla
03:10 Životy svatých 1/2