Muž spadol z vrcholu Vysokej. Jeho telo už našli

Muž spadol z vrcholu Vysokej. Jeho telo už našli

TATRY / Napriek opakovaným výzvam, aby turisti obmedzili svoje výlety, sú tatranskí horskí záchranári v teréne. Pátrajú po mužovi, ktorý mal v nedeľu spadnúť z vrcholu Vysokej. Mal pozitívnu cestovateľskú anamnézu.

Zo štítu Vysoká vo Vysokých Tatrách spadol v nedeľu 53-ročný slovenský turista. Pád nahlásil jeho 34-ročný synovec, ktorý sa na štíte nachádzal s ním. Kým prvý turista zišiel samostatne, po druhom začali pátrať, avšak nájsť sa ho nepodarilo. V neskorých večerných hodinách našli len jeho osobné veci, batoh a lyžiarku. O súčinnosť bola požiadaná aj Letka ministerstva vnútra, avšak pre nepriaznivé poveternostné podmienky nemohla zasiahnuť a aj záchranári museli prerušiť pátranie. 

"V pondelok opätovne prebieha pátranie po nezvestnom mužovi. V oblasti je silný vietor a po výraznom ochladení a snežení pretrváva zvýšený 3. stupeň lavínového nebezpečenstva,“ uvádzajú záchranári. Obaja turisti majú pozitívnu cestovateľskú anamnézu a podľa záchranárov by pri transporte turistu, prípadne jeho tela, ochranné pomôcky nemuseli vydržať nápor vetra.  

Obaja muži sú profesionálni vodiči. "Je to veľký problém vzhľadom na to, že vôbec nevieme, ako sa ten vírus môže správať. Hore máme okolo -20 stupňov Celzia a ani ako zniesť to telo dole, keď sa nájde," povedal riaditeľ HZS Jozef Janiga.  Popoludní horskí záchranári dokázali lokalizovať telo. Rozhodli, že s telom nikto manipulovať nebude. V utorok sa pozostatky pokúsia dostať dole leteckou technikou. To by malo byť podľa profesionálov najbezpečnejšie. 

Pozrite si Tatry na konci roka 2019:

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:00 Kutyil s.r.o. II.
05:40 Krimi
06:05 Noviny TV JOJ
05:35 Súdna sieň
06:20 Súdna sieň
07:05 Súdna sieň
05:00 Z LA do Vegas
05:25 INKOGNITO
06:15 GURMÁNI ULICE
05:05 Viking Vicky
05:15 Viking Vicky
05:30 Volám sa Caillou V.
06:40 Madea vás ochrání
08:45 Cesta do země jednorožců
10:25 Který je ten pravý?