Rekonštrukcia výťahu rozhádala obyvateľov bytovky v Poprade. Ľudia upozorňujú, že práce sa robia bez stavebného povolenia

Rekonštrukcia výťahu rozhádala obyvateľov bytovky v Poprade. Ľudia upozorňujú, že práce sa robia bez stavebného povolenia

POPRAD / Rekonštrukcia výťahu rozhádala obyvateľov bytovky na sídlisku Západ v Poprade. Jeden z nich upozornil na to, že práce sa robia bez stavebného povolenia a bez potrebných vyjadrení viacerých úradov. Podľa jeho slov, môže byť ohrozená bezpečnosť obyvateľov.

​"Začiatkom januára nabehli robotníci. Začali dávať staré pletivo z pôvodného opláštenia výťahovej šachty dole. Namontovali tam sadrokartónové profily," vyjadril sa jeden z obyvateľov bytovky Pavol Jackovič. Keď pridali robotníci ďalšie obloženie Pavol začal tušiť, že niečo nie je v poriadku. "Ostala taká ulička. Tam sa ani nedá obísť človek, keď ide dole. Tak som si sadol za internet, pozrel som si, aká je norma. Keď je raz 1100 mm, tak nemôže byť o 9 cm menej," skonštatoval Pavol.

​Pavol následne kontaktoval viaceré inštitúcie a nasledovala kontrola, ktorá ukázala, že k rekonštrukcii chýba stavebné povolenie a iné vyjadrenia, napríklad hasičov. "My sme žiadnu žiadosť nedostali, nedávali sme k tomu žiadne stanovisko," uviedol riaditeľ OR HaZZ Poprad Ondrej Šproch. Práve šírka schodiska je kľúčová - napríklad pri znášaní pacientov na nosidlác, či evakuácii osôb. Ide o únikovú cestu a jedinú tohto typu v starších bytovkách. "Keď boli postavené niekedy so šírkou schodiska 1,1 metra, tak tá šírka schodiska musí ostať zachovaná," zhodnotil Šproch.

Stavebný úrad nariadil po kontrole úplne zastavenie prác a to plne rešpektuje spoločnosť vykonávajúca rekonštrukciu. V písomnej odpovedi jej technický riaditeľ okrem iného uvádza, že poskytnú maximálnu súčinnosť príslušným inštitúciám. Tie podľa kritika mala osloviť a získať od nich potrebné povolenia na opravu predsedníčka spoločenstva vlastníkov bytov. Tá akékoľvek obvinenia a porušenie zákona radikálne odmieta. Všetky zainteresované strany teraz čakajú na rozhodnutie stavebného úradu, či sa môže, alebo nemôže pokračovať v rekonštrukčných prácach. 

Balkóny bez zábradlia sú obrovským strašiakom pre obyvateľov jednej z bytoviek v Humennom. Sú totiž podľa nich mimoriadne nebezpečné. Viac sa dozviete vo VIDEU:

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:35 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
08:25 Fórky, vtipky XXVIII.
05:00 Prvé oddelenie II.
05:20 Rodinné záležitosti
06:05 Nevinní
05:05 Kutyil s.r.o. II.
05:45 Prvé oddelenie
06:25 TIPOS INFO
05:00 Rybičky Flip a Flap
05:05 Sníček
05:15 Tashiho svet
05:10 Let’s Dance: Revolution
07:05 Red Dog - psí legenda
08:45 Zamilovaní