ONLINE: Súd prerušil pojednávanie v kauze miliónových zmeniek do decembra

ONLINE: Súd prerušil pojednávanie v kauze miliónových zmeniek do decembra

Archívna reportáž
embed kód
BRATISLAVA / Pojednávanie v prípade obžaloby z falšovania miliónových zmeniek pokračuje v Ústave na výkon väzby v Bratislave. Obžalovaným je v prípade Marian Kočner a Pavol Rusko. V prípade už vypovedali svedkovia - exmanželka Ruska Viera Rusková, dcéra Kočnera Karolína, filmár František Mojto, novinárka Nina Sobotovičová, veľkopodnikateľ a bývalý vlastník podielu v Markíze Milan Fiľo, podnikateľ Ivan Cvik. Vypovedať by teraz mali prísť znalcovia Milan Nouzovský a Erika Straková. Celý priebeh pojednávania sledujeme ONLINE.

Kočnera dnes do pojednávacej sály bratislavskej väznice nepredviedli ozbrojení kukláči zásahovej skupiny väzenskej stráže. V tmavom obleku s oranžovou páskou na ruke, ktorá označuje že ide o osobu vo výkone väzby, sa posadil medzi svojich advokátov. Na pojednávaní prokurátor Ján Šanta čítal aj správy z Kočnerovej Threemy. 

Obžalovaný Pavol Rusko sa na novembrové pojednávanie ale nedostavil, vyzerá to akoby sa s Kočnerom striedali, pretože ak sa dostaví Rusko, Kočner zostáva vo väznici. 

​Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal v trestnej veci falšovania miliónových zmeniek obžalobu ešte v marci. Obžalobe z obzvlášť závažného zločinu falšovania, pozmeňovania a neoprávnenej výroby peňazí a cenných papierov a zo zločinu marenia spravodlivosti v tomto prípade čelia väzobne stíhaný podnikateľ Marian K. a bývalý riaditeľ TV Markíza Pavol R.

Vyplatenie zmeniek údajne vystavených v roku 2000 a splatných po 15 rokoch na súde požadovala firma Správa a inkaso zmeniek podnikateľa Mariana K. Vyplatiť ich mali práve Pavol R. a spoločnosť Markíza Slovakia. Markíza počas súdnych konaní dlhodobo spochybňovala pravosť zmeniek a najmä tvrdenie, že boli podpísané v roku 2000. Súd už v jednom konaní o zmenke v hodnote viac ako osem miliónov eur dal za pravdu žalobcovi. Markíza sa však odvolala.

Zdroj: noviny.sk/SITA

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

09:35 Súdna sieň
10:25 Bučkovci 2 - Slnko, seno, dedina
12:00 NOVINY O 12:00
09:10 Panelák
10:20 C.S.I.: Kriminálka Miami III.
11:20 C.S.I.: Kriminálka Miami III.
09:35 Kosti IV.
10:55 Slnečno, sem-tam vraždy I.
12:00 Dr. Dokonalý
09:30 Ruby z dúhy I.
09:45 Strážca vesmíru Roger
10:00 Jahôdka a jej kamaráti III.
08:05 Bella a Sebastian 3: Přátelé navždy
09:45 Lagerfeld - důvěrné
11:25 O(d)puštění