ONLINE kauza zmenky: Znalkyňa nevyvrátila falšovanie zmeniek, Rusko označil Kováčika za klamára

ONLINE kauza zmenky: Znalkyňa nevyvrátila falšovanie zmeniek, Rusko označil Kováčika za klamára

Archívna reportáž
embed kód
BRATISLAVA / Hlavné pojednávanie s obžalovaným Mariánom Kočnerom a Pavlom Ruskom v kauze zmeniek pokračuje. Obžalovaným je v prípade Marian Kočner a Pavol Rusko. V prípade už vypovedali svedkovia - exmanželka Ruska Viera Rusková, dcéra Kočnera Karolína, filmár František Mojto, novinárka Nina Sobotovičová, veľkopodnikateľ a bývalý vlastník podielu v Markíze Milan Fiľo, podnikateľ Ivan Cvik, exmanželka po zosnulom právnikovi Ernestovi Valkovi. Kočner tvrdí, že práve on prišiel s nápadom zmeniek. Pojednávanie sa teraz presunulo do Pezinka na Špecializovaný trestný súd. Celý priebeh pojednávania sledujeme ONLINE.

 Pojednávania v kauze údajného falšovania zmeniek v hodnote desiatok miliónov eur sa vracajú do priestorov Špecializovaného trestného súdu v Pezinku. Oznámil to na záver dnešného pojednávania predseda senátu a dodal, že dôvody na konanie v priestoroch bratislavského Ústavu na výkon väzby a výkon trestov odňatia slobody, už pominuli. 

Kočnera dnes do pojednávacej sály bratislavskej väznice nepredviedli ozbrojení kukláči zásahovej skupiny väzenskej stráže. V tmavom obleku s oranžovou páskou na ruke, ktorá označuje, že ide o osobu vo výkone väzby, sa posadil medzi svojich advokátov. Na pojednávaní prokurátor Ján Šanta čítal už aj správy z Kočnerovej Threemy. 

Obžalovaný Pavol Rusko sa na novembrové pojednávanie ale nedostavil, vyzerá to akoby sa s Kočnerom striedali, pretože ak sa dostaví Rusko, Kočner zostáva vo väznici. 

​Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal v trestnej veci falšovania miliónových zmeniek obžalobu ešte v marci. Obžalobe z obzvlášť závažného zločinu falšovania, pozmeňovania a neoprávnenej výroby peňazí a cenných papierov a zo zločinu marenia spravodlivosti v tomto prípade čelia väzobne stíhaný podnikateľ Marian K. a bývalý riaditeľ TV Markíza Pavol R.

Vyplatenie zmeniek údajne vystavených v roku 2000 a splatných po 15 rokoch na súde požadovala firma Správa a inkaso zmeniek podnikateľa Mariana K. Vyplatiť ich mali práve Pavol R. a spoločnosť Markíza Slovakia. Markíza počas súdnych konaní dlhodobo spochybňovala pravosť zmeniek a najmä tvrdenie, že boli podpísané v roku 2000. Súd už v jednom konaní o zmenke v hodnote viac ako osem miliónov eur dal za pravdu žalobcovi. Markíza sa však odvolala.

​Celý rozhovor s exmanželkou zosnulého advokáta Ernesta Valka si môžete pozrieť tu:

Zdroj: noviny.sk/SITA

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

09:40 Panelák
10:50 Najkrajšie bývanie II.
11:50 NA CHALUPE
09:45 Vražedné čísla I. + II.
10:55 Vražedné čísla I. + II.
12:00 Kosti VII.
09:20 Mozek v plamenech
11:05 Belle
13:05 Za zavřenými dveřmi