Súd uveril Roháčovi. V prípade vraždy podnikateľa zbavil viny Hatvaniho

Súd uveril Roháčovi. V prípade vraždy podnikateľa zbavil viny Hatvaniho

BUDAPEŠŤ / Súd v Budapešti zbavil viny Istvána Hatvaniho odsúdeného za vraždu kontroverzného maďarského podnikateľa. Na slobodu mu pomohlo priznanie Jozefa Roháča, že podnikateľa zabil on. Ďalší dvaja odsúdení vrátane objednávateľa zostávajú za mrežami.

V Maďarsku vyvrcholilo pojednávanie, v ktorom vystupuje ako hlavný svedok Jozef Roháč. Ten sa v súdnej sieni nakoniec neobjavil. Prítomní boli iba dvaja odsúdení, ktorí si odpykávajú dlhoročné tresty za vraždu miestneho podnikateľa. 

Objednávateľ násilného činu vypovedal z bezpečnostných dôvodov prostredníctvom telemostu. K tejto vražde sa však nedávno priznal práve Roháč. Tvrdí, že všetcí potrestaní boli odsúdení neprávom. "Včera boli predložené nové dôkazy s ktorými som sa zatiaľ nemal možnosť oboznámiť. Súd to ale nebral na vedomie," vraví obhajca Portika István Szikinger. 

Nové dôkazy získali počas odpočúvania Roháčovho telefónu v maďarskom väzení. Podľa obžaloby sa mal snažiť ovplyvňovať svedkov, aby potvrdili jeho verziu o vražde. Advokát jedného z odsúdených však tento dôkaz spochybnil. "Pán Roháč nepotreboval falošné výpovede, svedkov len žiadal, aby si spomenuli, čo sa v tej dobe skutočne stalo," dodal obhajca Szikinger. 

Dodnes nie je úplne jasné, či Roháč zločin naozaj spáchal, alebo ide z jeho strany o pomoc bývalým kumpánom.  

Pozrite si archívnu reportáž o prípade: 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

12:00 NOVINY O 12:00
12:25 TOP STAR
12:45 INKOGNITO
11:30 Áno, šéfe USA III.
12:25 NA CHALUPE
13:35 Prvé oddelenie
11:55 UHÁDNI MÔJ VEK
12:50 Hawaii 5.0 VIII.
13:45 Kosti
12:10 Dážďovečky
12:25 Krtko
12:35 Dobrodružstvá Bolka a Lolka
11:10 Dvě svatby
12:50 12 darů do života
14:55 Hluboká voda