Súd uveril Roháčovi. V prípade vraždy podnikateľa zbavil viny Hatvaniho

Súd uveril Roháčovi. V prípade vraždy podnikateľa zbavil viny Hatvaniho

BUDAPEŠŤ / Súd v Budapešti zbavil viny Istvána Hatvaniho odsúdeného za vraždu kontroverzného maďarského podnikateľa. Na slobodu mu pomohlo priznanie Jozefa Roháča, že podnikateľa zabil on. Ďalší dvaja odsúdení vrátane objednávateľa zostávajú za mrežami.

V Maďarsku vyvrcholilo pojednávanie, v ktorom vystupuje ako hlavný svedok Jozef Roháč. Ten sa v súdnej sieni nakoniec neobjavil. Prítomní boli iba dvaja odsúdení, ktorí si odpykávajú dlhoročné tresty za vraždu miestneho podnikateľa. 

Objednávateľ násilného činu vypovedal z bezpečnostných dôvodov prostredníctvom telemostu. K tejto vražde sa však nedávno priznal práve Roháč. Tvrdí, že všetcí potrestaní boli odsúdení neprávom. "Včera boli predložené nové dôkazy s ktorými som sa zatiaľ nemal možnosť oboznámiť. Súd to ale nebral na vedomie," vraví obhajca Portika István Szikinger. 

Nové dôkazy získali počas odpočúvania Roháčovho telefónu v maďarskom väzení. Podľa obžaloby sa mal snažiť ovplyvňovať svedkov, aby potvrdili jeho verziu o vražde. Advokát jedného z odsúdených však tento dôkaz spochybnil. "Pán Roháč nepotreboval falošné výpovede, svedkov len žiadal, aby si spomenuli, čo sa v tej dobe skutočne stalo," dodal obhajca Szikinger. 

Dodnes nie je úplne jasné, či Roháč zločin naozaj spáchal, alebo ide z jeho strany o pomoc bývalým kumpánom.  

Pozrite si archívnu reportáž o prípade: 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

20:35 V SIEDMOM NEBI
22:50 Pravda alebo odvaha
01:05 Oheň 2
20:25 Grizly
22:25 Bláznivá služobka
00:15 Až do smrti
20:10 Myšlienky vraha III.
20:55 Myšlienky vraha III.
21:50 Spravodlivosť v krvi IX.
20:40 Volám sa Caillou V.
21:05 Okido I.
21:20 Bob staviteľ XV. - XVIII.
20:15 Red 2
22:20 Únos
23:55 Černá skříňka