Zbesilá policajná naháňačka pri Krompachoch: Opitý vodič sa postaral o dva trestné činy

Zbesilá policajná naháňačka pri Krompachoch: Opitý vodič sa postaral o dva trestné činy

SPIŠ / Krompašan Rado sa tamojším policajtom postaral o rušnú službu. Začalo sa to pokusom o bežnú cestnú kontrolu, ktorá by sa skončila radovým zadržaním. Za volantom bol opitý.

Policajti chceli muža zastaviť a skontrolovať mu doklady. Namiesto toho muž dupol na plyn a odbočil do bočnej uličky. Potom sa začala policajná naháňačka. Policajti rýchlo nasadli do auta a začali Seat prenasledovať. Trasa zbesilej jazdy viedla okolo železničnej stanice, cez osadu na Družstevnej ulici a na konci mesta vodič zamieril na obec Richnava.

"Približne 500 metrov pred miestnou osadou v obci Richnava opitý vodič svoju jazdu nezvládol. V dôsledku neprispôsobenia rýchlosti jazdy dostal s vozidlom šmyk, v šmyku prešiel s vozidlom do protismeru a potom pod úroveň cesty, kde narazil do betónového múru," vyjadrila sa hovorkyňa KR PZ Košice Jana Mésarová.

Pár okamihov po nehode už pri vaku brzdilo policajné auto. Vodiča našli v aute, ten bol ale v bezvedomí. Policajná hliadka musela rýchlo konať, z auta sa totiž valil dym. Preto volali hasičov aj záchranárov. "Vodič sa po chvíli prebral a snažil sa nastúpiť do havarovaného vozidla. Vodič však na výzvy, aby upustil od konania nereagoval, kládol aktívny odpor, preto policajti použili donucovacie prostriedky, aby mu v konaní zabránili," povedala Mésarová.

Rado sa pri nehode zranil iba ľahko. Ošetrili ho záchranári, ktorí ho potom previezli do nemocnice. No namiesto pokoja Krompašan v sanitke chytil druhú vlnu agresivity. "Počas prevozu na lekárske vyšetrenie do nemocnice vo vozidle rýchlej zdravotnej pomoci fyzicky napadol policajta, ktorý vykonával eskortu jeho osoby," dodala Mésarová.

Do policajta kopal a so záchranármi nespolupracoval. Muž, ktorý nafúkal vyše dve promile, sa tak postaral o dva trestné činy. Obvinený je z ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Vyšetrovateľ tiež pracuje na obvinení z útoku na verejného činiteľa.

Celú naháňačku si môžete pozrieť v priloženom VIDEU:

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

06:15 RANNÉ NOVINY
08:30 Súdna sieň
09:50 Súdna sieň
06:00 Pod povrchom
07:30 Moja mama varí lepšie ako tvoja
08:55 Panelák VII.
06:25 Kutyil s.r.o.
07:25 POLICAJTI V AKCII
08:25 DEDIČSTVO
06:40 Jahôdka a jej kamaráti I.
07:05 Požiarnik Sam X.
07:15 Požiarnik Sam X.
06:25 William a Kate: Královská svatba
07:50 Řidičák snadno a rychle
09:25 Moliere