Pri čelnej zrážke sa zranili traja ľudia. Žena, ktorú záchranári oživovali v sanitke, neprežila

Pri čelnej zrážke sa zranili traja ľudia. Žena, ktorú záchranári oživovali v sanitke, neprežila

HOLICE / Pri nehode v katastri obce Holice sa čelne zrazili dve autá. Pri nehode sa zranili traja ľudia,záchranári sa zranenú ženu snažili v sanitke oživovať, avšak zraneniam podľahla.

Pri čelnej zrážke, ktorá sa stala približne o 9:00 ráno na ceste I/63 v smere do Dunajskej Stredy sa čelne zrazili dve autá. K nehode došlo, keď sa vodič na Seate Ibiza snažil predbiehať nákladné auto a prešiel do protismeru, pričom sa zrazil s oprotiidúcim autom. V tom čase sa s vodičom v aute nachádzala aj žena, ktorá utrpela vážne poranenia. "49-ročná žena utrpela veľmi závažné poranenia, ktoré ju ohrozovali priamo na živote. Záchranári ju museli resuscitovať, napojili ju na umelú pľúcnu ventiláciu a transportovali do nemocnice v Dunajskej Strede," uviedol Jozef Minár, hovorca operačného strediska ZZS. Záchranári sa jej snažili pomôcť priamo v sanitke, avšak svojim zraneniam podľahla. "49-ročná spolujazdkyňa z auta Seat po prevoze do nemocnice vážnym zraneniam podľahla," dodala Mária Linkešová, hovorkyňa KR PZ Trnava. 

​​Vozidlá po nehode skončili mimo cesty, ktorá je mokrá, hoci bola cestármi upravená už v ranných hodinách. "Ďalší zranení boli dvaja muži vo veku 40 a 53 rokov, ktorí utrpeli poranenie hrudníka, boli pri vedomí a takisto transportovaní do nemocnice v Dunajskej Strede," povedal Jozef Minár. "Obaja vodiči utrpeli zranenia, z ktorých sa budú liečiť približne do 6 týždňov. Presné príčiny a okolnosti nehody polícia zisťuje," dodala Mária Linkešová.

Vodič (53) pri dychovej skúške na alkohol nenafúkal, 40-ročnému vodičovi z Popradu pre zranenia nemohli dať policajti fúkať, preto mu bol nariadený odber krvi. "Polícia apeluje na vodičov, aby život a zdravie mali na cestách prednosť pred niekoľko minútovým meškaním. Lepšie je stratiť pár minút v živote ako život za minútu. Nezabudnite, na cestách ide o život," dodala Mária Linkešová.

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:40 Krimi
06:15 Ranné noviny
08:30 Bez servítky
05:15 Súdna sieň
06:00 Súdna sieň
07:00 Moja mama varí lepšie ako tvoja
05:25 Nákupné maniačky
06:20 Kutyil s.r.o.
07:15 Prvé oddelenie
05:05 Tashiho svet
05:20 Nezvyčajná cesta Nilsa Holgerssona
05:35 Ruby z dúhy II.
05:35 Okruh
07:10 Helena
09:20 Cesta za králem trollů