Polojasno
Bratislava
Soňa
28.3.2023
Hrozivý prípad na východe Slovenska: Pri neopatrnej hre začal horieť 11-ročný chlapec
Zdielať na

Hrozivý prípad na východe Slovenska: Pri neopatrnej hre začal horieť 11-ročný chlapec

SMIŽANY / Polícia v utorok večer informovala o brutálnom čine iba 14-ročného chlapca, ktorý v obci Smižany (okres Spišská Nová Ves) údajne podpálil o tri roky mladšieho kamaráta. Prvotné informácie teda naznačovali, že by mohlo ísť o úmyselné podpálenie, no všetko bolo inak. Išlo len o neopatrnú detskú hru s fľašou plnou horľaviny. Upozorňujeme na to, že nasledujúca reportáž nie je vhodná pre maloletých divákov.

V pondelok večer sa v miestnej osade v rodinnom dome v Smižanoch odohral otrasný prípad. "V miestnej osade mal 14-ročný tínedžer podpáliť o tri roky mladšieho chlapca, ktorý bojuje v nemocnici o život," informovala polícia v utorok večer na svojej stránke. Políciu skontaktoval otec zraneného dieťaťa, tá informácie preverila, no v tomto prípade sa ale úmyselné konanie nepotvrdilo. 

Osadou sa šírili rôzne verzie. Jedna hovorila o tom, že Jakuba jeho kamarát oblial benzínom a podpálil. Druhá zase, že fajčil a oblečenie na chlapcovi sa chytilo od cigarety. 

​ Podľa doterajších zistení skupinka maloletých chlapcov neopatrne manipulovala s doposiaľ nezistenou horľavinou, ktorú našli vo fľaši, zapálili ju a položenú na zemi sledovali, ako horí. Podľa informácií TV JOJ by mal mať chlapec popáleniny na asi 60 percentách tela. 

Potom mal podľa informácií polície jeden zo skupinky chlapcov kopnúť do horiacej fľaše. Časť horľavej látky sa dostala na oblečenie 11-ročného chlapca, ktorý začal horieť. "Chlapec utrpel popáleniny na viacerých častiach tela s dobou liečenia približne 6 týždňov. So zraneniami bol prevezený do košickej nemocnice," informovala policajná hovorkyňa Jana Mésarová. 

Policajti miesto udalosti dôkladne zadokumentovali, zaistili kriminalistické stopy, ktoré budú podrobené expertíze. "Polícia v danej veci začala trestné stíhanie pre trestný čin ublíženia na zdraví z nedbanlivosti. Bližšie okolnosti tejto udalosti sú predmetom vyšetrovania," uzavrela policajná hovorkyňa Mésarová.  

Súvisiace články

Najčítanejšie správy