Trinásť údajných členov takáčovcov poslal sudca do väzby. Rozhodnutie ešte právoplatné nie je

Trinásť údajných členov takáčovcov poslal sudca do väzby. Rozhodnutie ešte právoplatné nie je

BANSKÁ BYSTRICA / Sudca pre prípravné konanie na pracovisku Špecializovaného trestného súdu v Banskej Bystrici vyhovel návrhu prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry a vzal do väzby trinástich údajných príslušníkov mafiánskej skupiny takáčovcov. O ich osude rozhodoval v stredu do neskorých večerných hodín. Rozhodnutie súdu ale nie je právoplatné.

Sudca pre prípravné konanie začal s výsluchmi obvinených krátko popoludní, no konečný verdikt padol asi hodinu pred polnocou. Po zhruba 10 hodinách, ktoré strávili za múrmi súdu, eskortovali 13 obvinených mužov do ústavu na výkon väzby. Sudca u každého z obvinených našiel dôvod na ich väzobné stíhanie. Okrem účasti v zločineckej skupine čelia obvineniam z nedovoleného ozbrojovania, hrubého nátlaku, ublíženia na zdraví. "Trestné stíhanie začaté proti 25 osobám, z toho proti 13 bol podaný návrh na vzatie do väzby," vyjadril sa prokurátor ÚŠP. 

"Sudca sa vyjadril, že samotné uznesenie aj návrh nemá takú kvalitu a formu ako by mala mať, aj napriek tomu sudca vyhovel," povedal obhajca Martin Krakovský.  "Sudca neprijal písomný sľúb a nenahradil väzbu dohľadom úradníka a neprijal ani peňažnú záruku u jedného z obvinených," informovala hovorkyňa špecializovaného trestného súdu Katarína Kudjáková. 

Vo väzbe skončil aj bratislavský advokát činný pre skupinu takáčovcov, ktorý mal navádzať na krivú výpoveď. Prokurátor ako aj obvinení muži podali proti rozhodnutiu o vzatí do väzby sťažnosť, o ktorej bude rozhodovať Najvyšší súd.  Dôvodom návrhu na väzbu bola obava, že obvinení by mohli ujsť, pokračovať v trestnej činnosti a ovplyvňovať svedkov. 


Údajných členov zločineckej skupiny zdá sa dobehla minulosť. Podľa prokurátora sa vyšetrovanie skutkov, ktoré spáchali v minulosti snažili zmariť aj pomocou hrubého nátlaku. Jedným zo skutkov má byť aj podpálenie domu v Galante, a niektorým z obvinených hrozia až 25-ročné tresty.

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

06:15 Ranné noviny
08:30 Bez servítky
09:35 Súdna sieň
05:55 Súdna sieň
07:00 Moja mama varí lepšie ako tvoja
08:25 C.S.I.: Kriminálka Miami IX.
06:20 Kutyil s.r.o.
07:00 Prvé oddelenie
07:35 Prvé oddelenie
06:45 Nezvyčajná cesta Nilsa Holgerssona
07:00 Rybičky Flip a Flap
07:05 Maxipes Fík
05:15 Twilight sága: Rozbřesk - 2. část
07:20 Zlatokopka
08:55 Dvě svatby