Riaditeľ školy si sadol za volant po pár pohárikoch vodky. Teraz si vypočul trest

Riaditeľ školy si sadol za volant po pár pohárikoch vodky. Teraz si vypočul trest

KOŠICE / Šoférovať po troch pohárikoch vodky je veľmi zlý nápad. To potvrdil aj súd v Košiciach. Senát uzavrel prípad riaditeľa základnej školy v Rudňanoch, ktorý šoféroval opitý.

Definitívnu bodku za týmto prípadom dal až krajský súd v Košiciach. Tam sa pojednávanie presunulo po tom, čo sa prokurátor odvolal voči rozhodnutiu spišskonovoveského okresného súdu. Dva roky bez vodičského preukazu a pokuta 1000 eur. To je verdikt odvolacieho súdu. Trest zákazu činnosti síce krajský senát nenavýšil, no pridal väčšiu sumu na pokute, ktorú musí odsúdený riaditeľ zaplatiť.  "Pre prípad žeby výkon finančného trestu mohol byť úmyselne zmarený, ustanovil náhradný trest odňatia slobody v trvaní štyroch mesiacov," vyjadrila sa hovorkyňa súdov Anna Pančurová. 

Petra ešte v polovici septembra minulého roku zastavili spišskonovoveskí PMJ-čkári. Potom čo nafúkal nad jedno promile sa postavil pred sudkyňu. Svoju vinu priznal, rozhodovalo sa o výške trestu. S tou sa prokurátor nestotožnil, preto podal odvolanie na krajský súd. Dnešný verdikt je tak definitívny, ani jedna zo strán sa odvolať neplánuje. 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:05 Noviny TV JOJ
05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
05:20 Súdna sieň
06:00 DEDIČSTVO
07:20 Panelák
05:10 Hoď svišťom II.
05:45 POLICAJTI V AKCII
06:45 POLICAJTI V AKCII
05:00 Rybičky Flip a Flap
05:05 Sníček
05:15 Tashiho svet
06:10 Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel
08:15 Scorpions Forever
10:05 Dobrou noc a hodně štěstí