Nešťastie na košickom sídlisku. Autobus plný ľudí sa samovoľne spustil dolu kopcom

Nešťastie na košickom sídlisku. Autobus plný ľudí sa samovoľne spustil dolu kopcom

KOŠICE / V Košiciach na sídlisku Dargovských hrdinov sa podvečer stala mimoriadne dramatická udalosť. Autobus plný ľudí mal poruchu a samovoľne sa spustil dolu kopcom. Vodič v tom okamihu nesedel za volantom, pretože podľa informácií TV JOJ sa mu pokazil počítač a do motorovej časti vzadu išiel resetovať batérie. Cestujúci začali v panike vyskakovať, jeden z nich sa snažil autobus zabrzdiť, ale nepodarilo sa mu to.

Nakoniec autobus narazil do stĺpu, pričom celou váhou pritlačil o stĺp a zábradlie aj ženu, ktorá bola na autobusovej zastávke. Hasiči museli zábradlie odpíliť a zranenú previezli do košickej nemocnice. "Žena utrpela traumatické poranenie panvy a dolnej končatiny. Záchranná zdravotná služba po príchode na miesto okamžite túto pacientku ošetrila, stabilizovala vitálne funkcie a transportovali ju na kliniku úrazovej chirurgie do Univerzitnej nemocnice L. Paustera," informoval hovorca operačného strediska záchrannej služby Jozef Minár. 

"Po nehode k nám priviezli pacientku s poraneniami dolných končatín, žena je pri vedomí, komunikuje a momentálne podstupuje rôzne vyšetrenia," vyjadrila sa hovorkyňa Univerzitnej nemocnice Louisa Pasteura Ivana Vaněková. 

"Môžeme potvrdiť, že dnes pred 18.00 hodinou došlo k mimoriadnej udalosti na zastávke Kalinovská smer mesto. Avšak pre prebiehajúce policajné vyšetrovanie, nebudeme poskytovať ďalšie informácie," vyjadrila sa k incidentu hovorkyňa dopravného podniku Košice Vladimíra Petrušová. 

"Nateraz môžem potvrdiť, že v košickej mestskej časti Dargovských hrdinov došlo k pohybu autobusu MHD, ktorý vodič zastavil na zastávke. Autobus zachytil ženu, ktorá podľa predbežnej lekárskej správy utrpela ťažké zranenia. Policajti sú na mieste a udalosť dokumentujú Taktiež vyšetrujú okolnosti ako a prečo k udalosti došlo. Nateraz nie je možné poskytnúť viac informácií," vyjadrila sa pre TV JOJ policajná hovorkyňa Lenka Ivanová. Pre policajné vyšetrovanie bude teraz dôležitý aj fakt, či bola v autobuse zatiahnutá brzda alebo nie.

Zdroj: noviny.sk/TVJOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:00 Noviny TV JOJ
05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
05:30 Súdna sieň
06:10 Súdna sieň
07:30 Panelák VII.
05:15 NA CHALUPE
06:05 Prvé oddelenie II.
06:25 Prvé oddelenie II.
05:00 Rybičky Flip a Flap
05:05 Sníček
05:15 Tashiho svet
06:15 Maggie má plán
08:10 Mozek v plamenech
09:50 Lagerfeld - důvěrné