V dychu mal takmer dve promile alkoholu a ošetroval pacientov na pohotovosti. Lekár sa postavil pred sudcu

V dychu mal takmer dve promile alkoholu a ošetroval pacientov na pohotovosti. Lekár sa postavil pred sudcu

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ / Mal v dychu takmer dve promile alkoholu a napriek tomu ošetroval pacientov na pohotovosti. Išlo o 55-ročného lekára z Liptovského Mikuláša. Skončil v policajnej cele a v sobotu sa postavil pred sudcu.

Poverený príslušník Obvodného oddelenia Policajného zboru Liptovský Mikuláš obvinil 55-ročného Jaroslava (z okresu Liptovský Mikuláš) z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Skrátené vyšetrovanie bolo skončené a spis bol predložený prokurátorovi s návrhom na podanie obžaloby na obvineného muža.

Na operačnom stredisku Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline polícia vo štvrtok 29. augusta pred 21.00 hodinou prijala oznámenie o podozrení, že službukonajúci lekár v liptovskomikulášskej nemocnici je asi pod vplyvom alkoholu. Okamžite bola na miesto vyslaná policajná hliadka z Obvodného oddelenia policajného zboru Liptovský Mikuláš. Po výzve policajtov sa 55-ročný službukonajúci lekár (z okresu Liptovský Mikuláš) podrobil dychovej skúške s pozitívnym výsledkom 0,89 mg/l (1,85 promile) alkoholu vo vydychovanom vzduchu.

Policajti lekárovi obmedzili osobnú slobodu a predviedli ho na policajný útvar. V súvislosti s touto udalosťou prebieha vyšetrovanie vo veci trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky a sú vykonávané všetky potrebné procesné úkony. Z uvedeného dôvodu nie je možné k prípadu poskytnúť žiadne bližšie informácie.

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

11:20 Aféry
12:00 INKOGNITO
13:10 VŠETKO ČO MÁM RÁD
11:25 Áno, šéfe! USA IV.
12:20 NOVÁ ZÁHRADA
13:30 Prvé oddelenie
10:20 Nákupné maniačky
11:45 UHÁDNI MÔJ VEK
12:25 Vražedné Miami
11:20 Arthur a Minimojovia
11:45 Kúzlovanie
12:00 Maxipes Fík
10:55 Rande naslepo
12:55 Mia a bílý lev
14:45 Dámský klub