Polícia zasahovala na Liptovskej Mare. Nelegálne lode ohrozujú rodiny s deťmi

Polícia zasahovala na Liptovskej Mare. Nelegálne lode ohrozujú rodiny s deťmi Zdroj: Polícia SR
LIPTOVSKÁ MARA / Na Liptovskej Mare zasahovali policajné hliadky v prípade nelegálnej plavby výletnej lode. Lodivod na paluba viezol priveľa ľudí bez záchranných viest a dokonca nemal ani platné doklady pre plavbu.

Počas služby zastavili policajti z poriečneho oddelenia na Liptovskej Mare loďku na štandardnú kontrolu. Policajti kontrolou zistili, že lodivod nemal žiadne platné doklady na plavbu s výletnou loďkou.

​Na jej palube sa aj napriek kapacite 12 osôb, nachádzalo 21 osôb a z toho osem detí. Medzi lodivodom a cestujúcimi narastal konflikt, lebo im nechcel dať k dispozícii záchranné vesty. "Čo by ste za tie prachy nechceli," mal sa vyjadriť kapitán. Ako neskôr vyplynulo, žiadne vesty na palube nemali.

Lodivodov bol po súhlase od prokurátora obmedzený na slobode, pričom len pred dvoma týždňami dostal za rovnaký skutok pokutu vo výške 300 eur. Policajti zabezpečili iné plavidlá na bezpečný návrat pasažierov na breh. Muž je podozrivý zo spáchania trestného činu všeobecného ohrozenia.

Na Floride riešili oveľa závažnejší problém s kapitánom lode. Ten sa na mori opil, začal byť agresívny a odmietol sa vrátiť na breh:

Zdroj: noviny.sk/Polícia SR/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

12:50 Nové bývanie
14:00 Na chalupe
15:05 Prestreté
12:35 Profesionáli III.
13:35 Simpsonovci IX.
14:05 Simpsonovci IX.
11:50 Klamári I.
13:00 Kosti VI.
14:00 Vražedné Miami II.
12:55 Knihy od Stonožky
13:05 Ruby z dúhy II.
13:30 Viking Vicky
11:55 Nevlastní dcera
13:35 Řidičák snadno a rychle
15:10 O myšce a medvědovi